Zastęp Rycerstwa świętego Michała Archanioła działa  w naszej parafii od 2015 r. Członkami Rycerstwa są chrześcijanie bierzmowani, którzy otwierając się na działanie Ducha Świętego chcą coraz bardziej oddawać się Chrystusowi i jednoczyć z Nim, wspomagać Kościół - Jego Mistyczne Ciało odpędzając od niego ataki złych duchów, współpracować z Chrystusem i Kościołem w dziele zbawienia świata i w budowaniu królestwa Bożego na ziemi. Opiekunem Zastępu jest ks. prałat Stefan Wyporski.

 

„ Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś , którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać; nowymi językami mówić będą: węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, iż ci odzyskają zdrowie” (Mk 16,15-18).

Zadaniem Rycerstwa jest wynagradzanie Bogu za grzechy swoje i ludzkości oraz wypraszanie nawrócenia grzeszącym. Licząc na pomoc Bożą, Matki Najświętszej, św. Michała Archanioła, Aniołów Stróżów, wszystkich chórów anielskich i świętych, rycerze każdego dnia odmawiają modlitwę odrzucenia złych duchów w intencji Kościoła, biskupów, kapłanów, ojczyzny i świata całego, a zwłaszcza w intencji kuszonych i zniewolonych przez szatana. Patronem rycerstwa jest św. Michał Archanioł.

Grupa współpracuje z duszpasterzami swojej wspólnoty parafialnej, podejmuje się różnych działań apostolskich, wspiera Kościół charyzmatem rycerskim. Członkowie Rycerstwa pragną coraz bardziej zjednoczyć się z Chrystusem Panem, a przez Niego z Bogiem Ojcem w Duchu świętym, uczestnicząc w sposób pełny w Eucharystii, karmiąc się Słowem Bożym, biorąc udział w wieczorach uwielbienia, w czuwaniach modlitewnych, rekolekcjach, adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się wstawienniczo za osoby zniewolone i atakowane przez złe duchy. Chcą czynić wszystko z miłości do Boga, otwierać się na działanie Ducha Świętego, na natchnienia św. Michała Archanioła, Aniołów Stróżów, przyjmować z wdzięcznością ich pomoc, wypełniać z żarliwością swoje zobowiązania rycerskie wynikające ze statutu.

Charyzmatem Rycerstwa św. Michała Archanioła jest odpędzanie złych duchów, od siebie i innych atakowanych przez nie ludzi, z miejsc w których przebywają, a także głoszenie zwycięstwa Chrystusa nad szatanem, nad mocami zła, które ze wszystkich sił dążą do zniszczenia człowieka. Rycerze modlą się za tych, którzy są dręczeni, kuszeni, czują niepokój w sercu, są atakowani przez natrętne myśli, za rodziny, w których są podziały i panuje nienawiść, za zniewolonych różnymi nałogami.

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów w czwarty piątek miesiąca o godz. 18.00. Spotkania Zastępu Rycerstwa św. Michała Archanioła odbywają się w czwarty piątek miesiąca po wieczornej Eucharystii o godz. 19.15 w salkach parafialnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zgłoszenia u animatora Zastępu pani Grażyny Stanek.

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję lub przyjdź na spotkanie, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Bogu Ojcu.

 

Komentarze  

0 #1 Grzegorz 2020-06-11 20:56
Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ?
---------
Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest taka grupa w naszej Parafii.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Piotr Zimnal 13.06.2020 11:06
  Dziękuję Autorce tekstu za zawartą w nim treść, z którą się utożsamiam. Piotr Zimnal

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 11.06.2020 20:56
  Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ? --------- Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Umiarkowany deszcz

17.77°C

Sosnowiec

Umiarkowany deszcz
Wilgotnosc: 99%
Piatek 17.36°C / 21.19°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sobota 15.04°C / 25.9°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Niedziela 16.51°C / 27.33°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Poniedzialek 17.03°C / 27.28°C Deszczyk
Wtorek 12.92°C / 18.62°C Deszczyk