Kolejny już raz nasza parafia wyruszyła na pielgrzymi szlak wraz z sąsiednimi parafiami naszego dekanatu. Nasze rekolekcje w drodze rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną 23 sierpnia w kościele w Będzinie Syberce przez bpa Grzegorza Kaszaka w koncelebrze z licznie zebranymi kapłanami poszczególnych grup.

Dzień zapowiadał się chłodny i dobry do marszu, ale było tak tylko rano. Na trasie do Zendka wylaliśmy sporo potu. Dzięki życzliwości mieszkańców poszczególnych miejscowości mogliśmy zaopatrzyć się w napoje, które bardzo szybko znikały, bo słoneczko mocno przygrzewało, a my wypatrywaliśmy na niebie jakiejś chmurki.

Drugi dzień z Zendka do Nierady był trochę łaskawszy, bo tak mocno nie grzało, za to dopadła nas burza z grzmotami i ulewnym deszczem. Ale pielgrzym wszystko pokona, bo wyruszył i idzie do wyznaczonego celu, a naszym celem była Matka Boża w wizerunku na Jasnej Górze.

Te trzy dni rekolekcji w drodze to zawsze wielkie przeżycie i chociaż co roku jest niby tak samo, to jednak inaczej. Każdy z nas niesie do Tronu Mateczki różne intencje – podziękowania, prośby i gdy już tam dojdzie jest mu lżej, radośnie, że z Bożą pomocą dotarł. A czy intencje będą wysłuchane – to tylko Bóg raczy wiedzieć. Jeśli jeszcze nigdy nie pielgrzymowałeś, to gorąco zapraszamy na przyszły rok – spróbuj i pokochaj!

foto: Krystyna Bednarz, Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Krystyna 19.11.2018 10:14
  W Imieniu Chóru Parafialnego z całego serca pragnę podziękować za dobre słowo oraz ciepłe życzenia .

  Czytaj więcej...

   
 • Małgorzata 10.11.2018 18:58
  Film zdecydowanie bardziej oddaje rzeczywistość, zdjęcie raczej utrwala chwilę. Może te krótkie filmiki ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Slonce za chmurami

1°C

Sosnowiec

Slonce za chmurami
Wilgotnosc: 88%
Sroda -7°C / 0°C Zachmurzenie czesciowe
Czwartek -7°C / 0°C Pochmurnie
Piatek 0°C / 3°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Sobota 2°C / 6°C Deszcz