Kolejny już raz nasza parafia wyruszyła na pielgrzymi szlak wraz z sąsiednimi parafiami naszego dekanatu. Nasze rekolekcje w drodze rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną 23 sierpnia w kościele w Będzinie Syberce przez bpa Grzegorza Kaszaka w koncelebrze z licznie zebranymi kapłanami poszczególnych grup.

Dzień zapowiadał się chłodny i dobry do marszu, ale było tak tylko rano. Na trasie do Zendka wylaliśmy sporo potu. Dzięki życzliwości mieszkańców poszczególnych miejscowości mogliśmy zaopatrzyć się w napoje, które bardzo szybko znikały, bo słoneczko mocno przygrzewało, a my wypatrywaliśmy na niebie jakiejś chmurki.

Drugi dzień z Zendka do Nierady był trochę łaskawszy, bo tak mocno nie grzało, za to dopadła nas burza z grzmotami i ulewnym deszczem. Ale pielgrzym wszystko pokona, bo wyruszył i idzie do wyznaczonego celu, a naszym celem była Matka Boża w wizerunku na Jasnej Górze.

Te trzy dni rekolekcji w drodze to zawsze wielkie przeżycie i chociaż co roku jest niby tak samo, to jednak inaczej. Każdy z nas niesie do Tronu Mateczki różne intencje – podziękowania, prośby i gdy już tam dojdzie jest mu lżej, radośnie, że z Bożą pomocą dotarł. A czy intencje będą wysłuchane – to tylko Bóg raczy wiedzieć. Jeśli jeszcze nigdy nie pielgrzymowałeś, to gorąco zapraszamy na przyszły rok – spróbuj i pokochaj!

foto: Krystyna Bednarz, Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 15.10.2018 16:25
  Byłem zachwycony grą Sosnowieckiej Orkiestry Dętej w naszym Kościele św. Floriana i cieszę się, że ...

  Czytaj więcej...

   
 • Małgorzata 14.10.2018 16:53
  Gdyby jeden film miał obalić moja Wiarę, to jakże słaba by ona była. Gdyby ten film pierwszy pokazywał ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurnie

8°C

Sosnowiec

Pochmurnie
Wilgotnosc: 70%
Sroda 8°C / 18°C Slonce za chmurami
Czwartek 9°C / 16°C Slonce za chmurami
Piatek 6°C / 17°C Zachmurzenie czesciowe
Sobota 7°C / 13°C Slonce za chmurami