Kolejny już raz nasza parafia wyruszyła na pielgrzymi szlak wraz z sąsiednimi parafiami naszego dekanatu. Nasze rekolekcje w drodze rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną 23 sierpnia w kościele w Będzinie Syberce przez bpa Grzegorza Kaszaka w koncelebrze z licznie zebranymi kapłanami poszczególnych grup.

Dzień zapowiadał się chłodny i dobry do marszu, ale było tak tylko rano. Na trasie do Zendka wylaliśmy sporo potu. Dzięki życzliwości mieszkańców poszczególnych miejscowości mogliśmy zaopatrzyć się w napoje, które bardzo szybko znikały, bo słoneczko mocno przygrzewało, a my wypatrywaliśmy na niebie jakiejś chmurki.

Drugi dzień z Zendka do Nierady był trochę łaskawszy, bo tak mocno nie grzało, za to dopadła nas burza z grzmotami i ulewnym deszczem. Ale pielgrzym wszystko pokona, bo wyruszył i idzie do wyznaczonego celu, a naszym celem była Matka Boża w wizerunku na Jasnej Górze.

Te trzy dni rekolekcji w drodze to zawsze wielkie przeżycie i chociaż co roku jest niby tak samo, to jednak inaczej. Każdy z nas niesie do Tronu Mateczki różne intencje – podziękowania, prośby i gdy już tam dojdzie jest mu lżej, radośnie, że z Bożą pomocą dotarł. A czy intencje będą wysłuchane – to tylko Bóg raczy wiedzieć. Jeśli jeszcze nigdy nie pielgrzymowałeś, to gorąco zapraszamy na przyszły rok – spróbuj i pokochaj!

foto: Krystyna Bednarz, Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj353
WczorajWczoraj379
W tym tygodniuW tym tygodniu2575
W tym miesiącuW tym miesiącu7245
W sumieW sumie425035

Na marginesie

 • Katecheza o Eucharystii - cz. 5

  Kiedyś w "Małym Gościu Niedzielnym" zamieszczono żart o rodzinie, która wraca z kościoła po niedzielnej Mszy. Zdenerwowana mama mówi: Ależ ten organista fałszował. A ksiądz też tak jakoś przynudzał - dodaje tata. I ministranci tak się mylili – zauważa córka. Na to reaguje mały Antoś: A co byście chcieli za złotówkę?

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

14.4°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 93%
Poniedzialek 13.07°C / 22.94°C Umiarkowany deszcz
Wtorek 11.65°C / 19.19°C Umiarkowany deszcz
Sroda 13.05°C / 16.42°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Czwartek 8.39°C / 13.46°C Deszczyk
Piatek 6.4°C / 17.47°C Pochmurno