Kolejny już raz nasza parafia wyruszyła na pielgrzymi szlak wraz z sąsiednimi parafiami naszego dekanatu. Nasze rekolekcje w drodze rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną 23 sierpnia w kościele w Będzinie Syberce przez bpa Grzegorza Kaszaka w koncelebrze z licznie zebranymi kapłanami poszczególnych grup.

Dzień zapowiadał się chłodny i dobry do marszu, ale było tak tylko rano. Na trasie do Zendka wylaliśmy sporo potu. Dzięki życzliwości mieszkańców poszczególnych miejscowości mogliśmy zaopatrzyć się w napoje, które bardzo szybko znikały, bo słoneczko mocno przygrzewało, a my wypatrywaliśmy na niebie jakiejś chmurki.

Drugi dzień z Zendka do Nierady był trochę łaskawszy, bo tak mocno nie grzało, za to dopadła nas burza z grzmotami i ulewnym deszczem. Ale pielgrzym wszystko pokona, bo wyruszył i idzie do wyznaczonego celu, a naszym celem była Matka Boża w wizerunku na Jasnej Górze.

Te trzy dni rekolekcji w drodze to zawsze wielkie przeżycie i chociaż co roku jest niby tak samo, to jednak inaczej. Każdy z nas niesie do Tronu Mateczki różne intencje – podziękowania, prośby i gdy już tam dojdzie jest mu lżej, radośnie, że z Bożą pomocą dotarł. A czy intencje będą wysłuchane – to tylko Bóg raczy wiedzieć. Jeśli jeszcze nigdy nie pielgrzymowałeś, to gorąco zapraszamy na przyszły rok – spróbuj i pokochaj!

foto: Krystyna Bednarz, Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

11°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 34%
Niedziela -1.86°C / 8.09°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Poniedzialek -3.74°C / 7.68°C Nieliczne chmury
Wtorek -0.24°C / 6.84°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda 1.28°C / 5.75°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 1.7°C / 6.27°C Deszczyk