Jak zapewne większość parafian zdążyła zauważyć, przed naszym kościołem wzdłuż ulicy powstały nowe miejsca parkingowe, o których kształt i długość toczyła się zacięta wręcz batalia.

Prace rozpoczęły się w pierwszym tygodniu września i już po pierwszych dniach widać było, że zamierzony cel inwestycji nie odpowiada potrzebom ani oczekiwaniom mieszkańców. Najkrócej mówiąc chodzi o zbyt wąską przestrzeń do parkowania, która uniemożliwia zaparkowanie samochodu prostopadle a jedynie równolegle, co tym samym znacząco zmniejsza powierzchnię parkingu. Ponadto zdumienie budzi wyznaczona długość pasa parkingowego, gdzie np. z niezrozumiałych przyczyn pominięty jest około pięciometrowy odcinek z lewej strony od latarni.

Widząc te niedoskonałości pan Piotr Zimnal w imieniu Parafian oraz ks. Proboszcza napisał kilka pism do dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, jak również do Prezydenta Miasta z prośbą o interwencję, tj. z prośbą o uwzględnienie poszerzenia miejsc postojowych po stronie kościoła od ulicy do żywopłotu z 2,4 m do 4,5 m. Każdorazowo do pism załączane były zdjęcia z opisem problemu.  Interwencje miały na celu uzyskanie doraźnego efektu poszerzenia przez Firmę, która realizowała zadanie. Niestety korespondencja ta nie przyniosła żadnych efektów. Dyrektor MZUK zaznaczył, że efektem prowadzonych prac nie miał być parking, a jedynie „utwardzenie ażurowymi płytami części zieleńca, użytkowanego dotychczas jako miejsca postojowe”, a szerokość miejsc postojowych jest „zgodna z dotychczasową praktyką, jak ustalono podczas wizji w terenie odbytej przed przystąpieniem do realizacji robót”.

Wszyscy widzimy jak dużym problemem staje się parkowanie przy naszym kościele zwłaszcza w niedziele i święta. Cieszy więc fakt, że ktoś tych problemem się zainteresował. Szkoda natomiast, że do prac przystąpiono bez konsultacji z osobami, którym te postojowe miejsca będą służyć, jak również nie uwzględniono sugestii mieszkańców w momencie kiedy zadanie było wykonywane i była jeszcze możliwość skorygowania błędnie przyjętych założeń.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj345
WczorajWczoraj379
W tym tygodniuW tym tygodniu2567
W tym miesiącuW tym miesiącu7237
W sumieW sumie425027

Na marginesie

 • Katecheza o Eucharystii - cz. 5

  Kiedyś w "Małym Gościu Niedzielnym" zamieszczono żart o rodzinie, która wraca z kościoła po niedzielnej Mszy. Zdenerwowana mama mówi: Ależ ten organista fałszował. A ksiądz też tak jakoś przynudzał - dodaje tata. I ministranci tak się mylili – zauważa córka. Na to reaguje mały Antoś: A co byście chcieli za złotówkę?

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

14.33°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 93%
Poniedzialek 11.97°C / 22.94°C Umiarkowany deszcz
Wtorek 11.65°C / 19.19°C Umiarkowany deszcz
Sroda 13.05°C / 16.42°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Czwartek 8.39°C / 13.46°C Deszczyk
Piatek 6.4°C / 17.47°C Pochmurno