9 października dwaj panowie: Jan Adamczyk i Władysław Dyrda przystąpili do renowacji ławek w naszym kościele. Przyczyną bezpośrednią podjęcia decyzji o renowacji blatów ławek jest ich zdewastowany stan przez pseudo-pisarzy i pseudo-rysowników.

Renowacja polega na zebraniu cienkiej warstwy, ok. 1 do 2 mm, z drewnianych blatów każdej ławki przy pomocy ręcznego struga napędem elektrycznym. Frez tego struga wprawiony w wysokie obroty zdejmuje zabrudzoną i porysowaną warstwę blatu nadając jej wygląd nowego estetycznego wyrobu. Blaty po tej operacji będą pomalowane bezbarwnym lakierem chroniącym przed zabrudzeniem.

Ponieważ operacja zdejmowania cienkiej warstwy drewna z blatu ławki powoduje duże zapylenie koniecznym stało się przeprowadzenie tej operacji na zewnątrz kościoła.

Dziękujemy obu Panom za podjęcie się tego zadania, którego celem jest przywrócenie estetycznego wyglądu naszych kościelnych ławek. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich, którzy noszą w sobie ciągotki pisarskie i rysownicze, aby realizowali je w domu, w szkole, bądź w specjalistycznych pracowniach, a oszczędzili nasze ławki w kościele!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Małgorzata 10.11.2018 18:58
  Film zdecydowanie bardziej oddaje rzeczywistość, zdjęcie raczej utrwala chwilę. Może te krótkie filmiki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 30.10.2018 20:23
  Podpisujemy się sercem pod zamieszczonym tekstem. Lucyna i Piotr.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Zachmurzenie czesciowe

2°C

Sosnowiec

Zachmurzenie czesciowe
Wilgotnosc: 89%
Sobota -4°C / 2°C Przewaznie slonecznie
Niedziela -6°C / 2°C Zachmurzenie czesciowe
Poniedz -2°C / 1°C Pochmurnie
Wtorek -3°C / 0°C Slonce za chmurami