9 października dwaj panowie: Jan Adamczyk i Władysław Dyrda przystąpili do renowacji ławek w naszym kościele. Przyczyną bezpośrednią podjęcia decyzji o renowacji blatów ławek jest ich zdewastowany stan przez pseudo-pisarzy i pseudo-rysowników.

Renowacja polega na zebraniu cienkiej warstwy, ok. 1 do 2 mm, z drewnianych blatów każdej ławki przy pomocy ręcznego struga napędem elektrycznym. Frez tego struga wprawiony w wysokie obroty zdejmuje zabrudzoną i porysowaną warstwę blatu nadając jej wygląd nowego estetycznego wyrobu. Blaty po tej operacji będą pomalowane bezbarwnym lakierem chroniącym przed zabrudzeniem.

Ponieważ operacja zdejmowania cienkiej warstwy drewna z blatu ławki powoduje duże zapylenie koniecznym stało się przeprowadzenie tej operacji na zewnątrz kościoła.

Dziękujemy obu Panom za podjęcie się tego zadania, którego celem jest przywrócenie estetycznego wyglądu naszych kościelnych ławek. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich, którzy noszą w sobie ciągotki pisarskie i rysownicze, aby realizowali je w domu, w szkole, bądź w specjalistycznych pracowniach, a oszczędzili nasze ławki w kościele!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj281
WczorajWczoraj375
W tym tygodniuW tym tygodniu1854
W tym miesiącuW tym miesiącu7647
W sumieW sumie382815

Na marginesie

18 styczeń 2019

 • Cisi autorzy

  Tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności odkryto nazwiska autorów kolędy „Cicha noc".

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...