9 października dwaj panowie: Jan Adamczyk i Władysław Dyrda przystąpili do renowacji ławek w naszym kościele. Przyczyną bezpośrednią podjęcia decyzji o renowacji blatów ławek jest ich zdewastowany stan przez pseudo-pisarzy i pseudo-rysowników.

Renowacja polega na zebraniu cienkiej warstwy, ok. 1 do 2 mm, z drewnianych blatów każdej ławki przy pomocy ręcznego struga napędem elektrycznym. Frez tego struga wprawiony w wysokie obroty zdejmuje zabrudzoną i porysowaną warstwę blatu nadając jej wygląd nowego estetycznego wyrobu. Blaty po tej operacji będą pomalowane bezbarwnym lakierem chroniącym przed zabrudzeniem.

Ponieważ operacja zdejmowania cienkiej warstwy drewna z blatu ławki powoduje duże zapylenie koniecznym stało się przeprowadzenie tej operacji na zewnątrz kościoła.

Dziękujemy obu Panom za podjęcie się tego zadania, którego celem jest przywrócenie estetycznego wyglądu naszych kościelnych ławek. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich, którzy noszą w sobie ciągotki pisarskie i rysownicze, aby realizowali je w domu, w szkole, bądź w specjalistycznych pracowniach, a oszczędzili nasze ławki w kościele!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Gabriela 18.03.2019 07:30
  Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni ...

  Czytaj więcej...

   
 • elżbieta 17.03.2019 13:19
  Ks. Marcinie kazanie było odważne ale dziękuje za wskazanie drogi którą należy podążać. Chciałabym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

6.27°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 86%
Poniedzialek 2.76°C / 7.48°C Deszczyk
Wtorek 0.18°C / 5.18°C Sniezek
Sroda 1.46°C / 5.43°C Sniezek
Czwartek 3.5°C / 8.23°C Deszczyk
Piatek 5.69°C / 9.8°C Deszczyk