W środę 17 października w Suchej Górze (dzielnica Bytomia) w kościele pw. św. Michała Archanioła odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. Ryszarda Cudy, ojca ks. Marka Cudy, który kilka lat temu pracował w naszej Parafii, a obecnie jest proboszczem w Siewierzu w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przez wzgląd na pamięć o księdzu Marku i szacunek do Niego, z naszej Parafii pojechała samorzutnie kilkuosobowa delegacja pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stefana Wyporskiego, oraz naszego pierwszego Proboszcza Ks. Tadeusza Kamińskiego. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak w asyście licznych kapłanów nie tylko z naszej Diecezji. Ks. Biskup wygłosił kazanie do rodziny zmarłego śp. Ryszarda oraz licznie zebranych uczestników Mszy świętej, wśród których byli także mieszkańcy parafii, na których poprzednio pracował ks. Marek - z Wojkowic, Będzina, Sosnowca, Wysokiej oraz z Siewierza. Była też Orkiestra Dęta i Chór z Siewierskiej Parafii a także poczet Sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dla nas ta uroczystość pogrzebowa była nie tylko wyrażoną ufnością w Boże Miłosierdzie, ale też wzruszającą lekcją rodzinnej miłości i szacunku do śp. Ryszarda, oraz kapłańskiej solidarności i wdzięczności Parafian, z którymi syn zmarłego - ks. Marek Cuda ma lub miał kapłański kontakt. Wieczne odpoczywanie racz dać zmarłemu Panie, a rodzinie pocieszenie.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj282
WczorajWczoraj375
W tym tygodniuW tym tygodniu1855
W tym miesiącuW tym miesiącu7648
W sumieW sumie382816

Na marginesie

18 styczeń 2019

 • Cisi autorzy

  Tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności odkryto nazwiska autorów kolędy „Cicha noc".

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...