W środę 17 października w Suchej Górze (dzielnica Bytomia) w kościele pw. św. Michała Archanioła odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. Ryszarda Cudy, ojca ks. Marka Cudy, który kilka lat temu pracował w naszej Parafii, a obecnie jest proboszczem w Siewierzu w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przez wzgląd na pamięć o księdzu Marku i szacunek do Niego, z naszej Parafii pojechała samorzutnie kilkuosobowa delegacja pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stefana Wyporskiego, oraz naszego pierwszego Proboszcza Ks. Tadeusza Kamińskiego. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak w asyście licznych kapłanów nie tylko z naszej Diecezji. Ks. Biskup wygłosił kazanie do rodziny zmarłego śp. Ryszarda oraz licznie zebranych uczestników Mszy świętej, wśród których byli także mieszkańcy parafii, na których poprzednio pracował ks. Marek - z Wojkowic, Będzina, Sosnowca, Wysokiej oraz z Siewierza. Była też Orkiestra Dęta i Chór z Siewierskiej Parafii a także poczet Sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dla nas ta uroczystość pogrzebowa była nie tylko wyrażoną ufnością w Boże Miłosierdzie, ale też wzruszającą lekcją rodzinnej miłości i szacunku do śp. Ryszarda, oraz kapłańskiej solidarności i wdzięczności Parafian, z którymi syn zmarłego - ks. Marek Cuda ma lub miał kapłański kontakt. Wieczne odpoczywanie racz dać zmarłemu Panie, a rodzinie pocieszenie.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Gabriela 18.03.2019 07:30
  Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni ...

  Czytaj więcej...

   
 • elżbieta 17.03.2019 13:19
  Ks. Marcinie kazanie było odważne ale dziękuje za wskazanie drogi którą należy podążać. Chciałabym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

6.27°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 86%
Poniedzialek 2.76°C / 7.48°C Deszczyk
Wtorek 0.18°C / 5.18°C Sniezek
Sroda 1.46°C / 5.43°C Sniezek
Czwartek 3.5°C / 8.23°C Deszczyk
Piatek 5.69°C / 9.8°C Deszczyk