Z racji trwającej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele pojawiła się dekoracja przygotowana przez ks. Marcina oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Na białym tle znajdują się nazwiska wszystkich parafian, których pożegnaliśmy na tym świecie w ostatnich dwunastu miesiącach. W centrum dekoracji znajduje się figura Chrystusa Zmartwychwstałego, który jest dla nas źródłem nadziei, że nasze życie nie kończy się z naszym ostatnim oddechem i uderzeniem serca. Aby łatwiej było nam o tym pamiętać mamy namacalny wzór do naśladowania w osobach 240 świętych i błogosławionych, których zdjęcia umieszczono na dekoracji.

W tym czasie kiedy bardziej niż w innych miesiącach roku modlimy się za naszych bliskich zmarłych i gdy z pewnością pojawia się w nas naturalna w takiej sytuacji nostalgia i tęsknota za tymi, których kochaliśmy, warto wciąż na nowo wracać do chrześcijańskiej nadziei w niezniszczalność życia. Nasz smutek kiedyś obróci się w radość. Nasze łzy tęsknoty sam Chrystus otrze z naszych oczu. Ci których Kościół nazywa dziś świętymi doskonale o tym wiedzieli, a śmierć nie była dla nich końcem, ale początkiem prawdziwego życia.

 

 

foto: ks. Marcin Słodczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj99
WczorajWczoraj409
W tym tygodniuW tym tygodniu88
W tym miesiącuW tym miesiącu8744
W sumieW sumie383912

Na marginesie

21 styczeń 2019

 • Cisi autorzy

  Tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności odkryto nazwiska autorów kolędy „Cicha noc".

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...