Z racji trwającej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele pojawiła się dekoracja przygotowana przez ks. Marcina oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Na białym tle znajdują się nazwiska wszystkich parafian, których pożegnaliśmy na tym świecie w ostatnich dwunastu miesiącach. W centrum dekoracji znajduje się figura Chrystusa Zmartwychwstałego, który jest dla nas źródłem nadziei, że nasze życie nie kończy się z naszym ostatnim oddechem i uderzeniem serca. Aby łatwiej było nam o tym pamiętać mamy namacalny wzór do naśladowania w osobach 240 świętych i błogosławionych, których zdjęcia umieszczono na dekoracji.

W tym czasie kiedy bardziej niż w innych miesiącach roku modlimy się za naszych bliskich zmarłych i gdy z pewnością pojawia się w nas naturalna w takiej sytuacji nostalgia i tęsknota za tymi, których kochaliśmy, warto wciąż na nowo wracać do chrześcijańskiej nadziei w niezniszczalność życia. Nasz smutek kiedyś obróci się w radość. Nasze łzy tęsknoty sam Chrystus otrze z naszych oczu. Ci których Kościół nazywa dziś świętymi doskonale o tym wiedzieli, a śmierć nie była dla nich końcem, ale początkiem prawdziwego życia.

 

 

foto: ks. Marcin Słodczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Gabriela 18.03.2019 07:30
  Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni ...

  Czytaj więcej...

   
 • elżbieta 17.03.2019 13:19
  Ks. Marcinie kazanie było odważne ale dziękuje za wskazanie drogi którą należy podążać. Chciałabym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

6.27°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 86%
Poniedzialek 2.76°C / 7.48°C Deszczyk
Wtorek 0.18°C / 5.18°C Sniezek
Sroda 1.46°C / 5.43°C Sniezek
Czwartek 3.5°C / 8.23°C Deszczyk
Piatek 5.69°C / 9.8°C Deszczyk