Z racji trwającej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele pojawiła się dekoracja przygotowana przez ks. Marcina oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Na białym tle znajdują się nazwiska wszystkich parafian, których pożegnaliśmy na tym świecie w ostatnich dwunastu miesiącach. W centrum dekoracji znajduje się figura Chrystusa Zmartwychwstałego, który jest dla nas źródłem nadziei, że nasze życie nie kończy się z naszym ostatnim oddechem i uderzeniem serca. Aby łatwiej było nam o tym pamiętać mamy namacalny wzór do naśladowania w osobach 240 świętych i błogosławionych, których zdjęcia umieszczono na dekoracji.

W tym czasie kiedy bardziej niż w innych miesiącach roku modlimy się za naszych bliskich zmarłych i gdy z pewnością pojawia się w nas naturalna w takiej sytuacji nostalgia i tęsknota za tymi, których kochaliśmy, warto wciąż na nowo wracać do chrześcijańskiej nadziei w niezniszczalność życia. Nasz smutek kiedyś obróci się w radość. Nasze łzy tęsknoty sam Chrystus otrze z naszych oczu. Ci których Kościół nazywa dziś świętymi doskonale o tym wiedzieli, a śmierć nie była dla nich końcem, ale początkiem prawdziwego życia.

 

 

foto: ks. Marcin Słodczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Małgorzata 10.11.2018 18:58
  Film zdecydowanie bardziej oddaje rzeczywistość, zdjęcie raczej utrwala chwilę. Może te krótkie filmiki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 30.10.2018 20:23
  Podpisujemy się sercem pod zamieszczonym tekstem. Lucyna i Piotr.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Zachmurzenie czesciowe

2°C

Sosnowiec

Zachmurzenie czesciowe
Wilgotnosc: 89%
Sobota -4°C / 2°C Przewaznie slonecznie
Niedziela -6°C / 2°C Zachmurzenie czesciowe
Poniedz -2°C / 1°C Pochmurnie
Wtorek -3°C / 0°C Slonce za chmurami