W całym Kościele Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczął się nowy rok liturgiczny. W naszej świątyni pojawiło się wiele elementów dekoracji - symboli, które mają nam pomóc we właściwym przygotowaniu się na Święta Bożego Narodzenia. 

Przy ołtarzu stanęła świeca zwana "roratką", która symbolizuje Maryję z jej postawą oczekiwania i zaufania.

Na środku kościoła stoi wieniec adwentowy, na którym w kolejne niedziele adwentu zapalać się będą kolejne świece.

Po prawej stronie mamy figurę Chrystusa w postaci nowonarodzonego dziecka, na którego przyjście w tym czasie oczekujemy. Zgodnie ze słowami pieśni "Oto Pan Bóg przyjdzie, z rzeszą świętych nam przybędzie" - tegoroczny adwent będziemy przeżywać wpatrując się w przykład życia polskich świętych i błogosławionych, których wizerunki wraz z upływem czasu będą pojawiały się przy żłóbku.

Po raz kolejny mamy także w naszym kościele adwentowy kalendarz składający się z 24 kwadratów, które każdego dnia będą się odsłaniać, aby ukazać nam ukryty z drugiej strony obraz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 rano. Dajmy szansę Chrystusowi, ale przede wszystkim dajmy szansę samym sobie, abyśmy nadchodzące Święta mogli przeżyć w radości z faktu, że w naszych domach i sercach pojawił się tej najważniejszy Gość.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

-5.92°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 73%
Niedziela -5.7°C / 2.17°C Rozproszone chmury
Poniedzialek -4.2°C / 6.67°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Wtorek -1.19°C / 3.72°C Deszczyk
Sroda 2.21°C / 6.69°C Deszczyk
Czwartek 2.65°C / 9.51°C Deszczyk