24 grudnia o godz. 23.30 ks. Marcin Słodczyk przewodniczył ostatniej Nowennie do Dzieciątka Jezus. Po niej dokładnie o godzinie 0.00 rozpoczęła się Pasterka sprawowana przez czterech kapłanów, którzy w procesji na wejście wyruszyli w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ks. Proboszcz Stefan Wyporski z pietyzmem umieścił figurę nowonarodzonego Jezusa w żłobku przed ołtarzem. Ten wyraźny znak będzie nam towarzyszył przez cały okres Bożego Narodzenia.

Mocnym akordem zaznaczyło się kazanie Ks. Grzegorza Kossa, który na bazie Ewangelii wyłuszczył nam trzy wielkie dary Boże związane z narodzeniem Pana Jezusa. Pierwszy to dar wyzwolenia z lęku: "Nie lękajcie się". Drugi to dar radości.  Anioł Boży mówi do nas: "Przynoszę wam radość wielką". Trzeci dar, to dar zbawienia w Jezusie Chrystusie. Jezus przychodzi do nas w każdej tajemnicy Eucharystii w kawałku chleba i oczekuje tego, abyśmy Go do siebie przygarnęli. Kaznodzieja wezwał nas, abyśmy przyjmowali Pana Jezusa nie tylko w dzień Bożego Narodzenia, ale codziennie. On jest naprawdę Bogiem i naszym Zbawicielem. Całość kazania można odsłuchać na naszej stronie internetowej do czego gorąco zachęcamy.

Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia a także wyraził wdzięczność i podziękowania tak przybyłym na Eucharystię, jak i Księdzu Kaznodziei za bogate w treściach Słowo Boże, Sosnowieckiej Orkiestrze Dętej pod kierownictwem kapelmistrza Sebastiana Jandy, Ks. Marcinowi Słodczykowi i panu Aleksandrowi Rakoczemu za wspaniałą dekorację żłóbka, oraz wszystkim, którzy przygotowali choinki i ubrali je, a także tym, którzy systematycznie kościół przyozdabiają kwiatami i sprzątają go. Niech zdjęcia, które zamieszczamy niżej choć w części oddadzą atmosferę tej pięknej Eucharystii jaką była Pasterka.


foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Gabriela 18.03.2019 07:30
  Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni ...

  Czytaj więcej...

   
 • elżbieta 17.03.2019 13:19
  Ks. Marcinie kazanie było odważne ale dziękuje za wskazanie drogi którą należy podążać. Chciałabym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

7.11°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 75%
Poniedzialek 1.73°C / 7.02°C Deszczyk
Wtorek 2.54°C / 5.76°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda -1.51°C / 5.83°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 3.5°C / 8.23°C Deszczyk
Piatek 5.69°C / 9.8°C Deszczyk