24 grudnia o godz. 23.30 ks. Marcin Słodczyk przewodniczył ostatniej Nowennie do Dzieciątka Jezus. Po niej dokładnie o godzinie 0.00 rozpoczęła się Pasterka sprawowana przez czterech kapłanów, którzy w procesji na wejście wyruszyli w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ks. Proboszcz Stefan Wyporski z pietyzmem umieścił figurę nowonarodzonego Jezusa w żłobku przed ołtarzem. Ten wyraźny znak będzie nam towarzyszył przez cały okres Bożego Narodzenia.

Mocnym akordem zaznaczyło się kazanie Ks. Grzegorza Kossa, który na bazie Ewangelii wyłuszczył nam trzy wielkie dary Boże związane z narodzeniem Pana Jezusa. Pierwszy to dar wyzwolenia z lęku: "Nie lękajcie się". Drugi to dar radości.  Anioł Boży mówi do nas: "Przynoszę wam radość wielką". Trzeci dar, to dar zbawienia w Jezusie Chrystusie. Jezus przychodzi do nas w każdej tajemnicy Eucharystii w kawałku chleba i oczekuje tego, abyśmy Go do siebie przygarnęli. Kaznodzieja wezwał nas, abyśmy przyjmowali Pana Jezusa nie tylko w dzień Bożego Narodzenia, ale codziennie. On jest naprawdę Bogiem i naszym Zbawicielem. Całość kazania można odsłuchać na naszej stronie internetowej do czego gorąco zachęcamy.

Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia a także wyraził wdzięczność i podziękowania tak przybyłym na Eucharystię, jak i Księdzu Kaznodziei za bogate w treściach Słowo Boże, Sosnowieckiej Orkiestrze Dętej pod kierownictwem kapelmistrza Sebastiana Jandy, Ks. Marcinowi Słodczykowi i panu Aleksandrowi Rakoczemu za wspaniałą dekorację żłóbka, oraz wszystkim, którzy przygotowali choinki i ubrali je, a także tym, którzy systematycznie kościół przyozdabiają kwiatami i sprzątają go. Niech zdjęcia, które zamieszczamy niżej choć w części oddadzą atmosferę tej pięknej Eucharystii jaką była Pasterka.


foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj118
WczorajWczoraj409
W tym tygodniuW tym tygodniu107
W tym miesiącuW tym miesiącu8763
W sumieW sumie383931

Na marginesie

21 styczeń 2019

 • Cisi autorzy

  Tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności odkryto nazwiska autorów kolędy „Cicha noc".

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...