W naszym kościele od niedzieli trwają rekolekcje wielkopostne, które na zaproszenie Ks. Prałata Stefana Wyporskiego, prowadzi ks. dr Michał Borda - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Sosnowieckiej. Jak zapowiedział Kaznodzieja przez ten czas rekolekcji świętych przeprowadzi nas Święty Łukasz Ewangelista w Mocy Bożego Ducha. 

Dzień pierwszy. Swoje nauki Rekolekcjonista rozpoczął od zachęcenia nas do codziennego kontaktu z Pismem Świętym. W swej pierwszej nauce oparł się o Ewangelię wg św Łukasza (Łk 18, 1-8) - "Moc wytrwałej modlitwy" i przekonywał nas, abyśmy się codziennie modlili i nigdy w niej nie ustawali, abyśmy byli natarczywi w modlitwie jak owa ewangeliczna wdowa w swej natarczywości w stosunku do sędziego. Na przykładzie Zachariasza i Elżbiety Rekolekcjonista wykazał nam skuteczność wytrwałej modlitwy. Pokazał nam również na przykładzie Modlitwy Pańskiej jak ma wyglądać nasza modlitwa, tzn. że ma zaczynać się od od uwielbienia Pana Boga, przeproszenia za nasze grzechy, następnie na akceptacji Jego woli a dopiero na końcu formułowaniu próśb. Zawsze trzeba się modlić i nigdy nie ustawać.


Dzień drugi Rekolekcjonista kontynuował nauki o sposobie modlitwy na przykładzie Ewangelii św. Łukasza (Łk 18, 9-14) - Faryzeusz i Celnik. W swej modlitwie musimy odrzucić sposób modlitwy, którą prezentuje faryzeusz a przyjąć za wzór modlitwę celnika, pełną pokory i skruchy oraz zaufania Panu Bogu. A nawrócenie, do którego wezwani jesteśmy przez cały Wielki Post nie ma polegać na wpatrywaniu się w samego siebie, ale na wpatrywaniu się w Oblicze Boga, bo to na Jego wzór i podobieństwo mamy się nawrócić.

Księże Rekolekcjonisto! Dziękujemy za już otrzymany zastrzyk zdrowej wiary i prosimy o jeszcze. Niech Pan Jezus dalej Cię prowadzi w Twoim rekolekcyjnym dziele. Naszych zaś drogich Parafian serdecznie zapraszamy do przyjścia do kościoła, bo warto posłuchać tego, co mówi Ksiądz Rekolekcjonista, nawet choćby na jedną naukę!

"Ne zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz!"

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

18.82°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 72%
Poniedzialek 16°C / 23.07°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Wtorek 15.14°C / 24.3°C Deszczyk
Sroda 17.05°C / 28.25°C Rozproszone chmury
Czwartek 19.75°C / 30.65°C Deszczyk
Piatek 18.35°C / 27.55°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN