W naszym kościele od niedzieli trwają rekolekcje wielkopostne, które na zaproszenie Ks. Prałata Stefana Wyporskiego, prowadzi ks. dr Michał Borda - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Sosnowieckiej. Jak zapowiedział Kaznodzieja przez ten czas rekolekcji świętych przeprowadzi nas Święty Łukasz Ewangelista w Mocy Bożego Ducha. 

Dzień pierwszy. Swoje nauki Rekolekcjonista rozpoczął od zachęcenia nas do codziennego kontaktu z Pismem Świętym. W swej pierwszej nauce oparł się o Ewangelię wg św Łukasza (Łk 18, 1-8) - "Moc wytrwałej modlitwy" i przekonywał nas, abyśmy się codziennie modlili i nigdy w niej nie ustawali, abyśmy byli natarczywi w modlitwie jak owa ewangeliczna wdowa w swej natarczywości w stosunku do sędziego. Na przykładzie Zachariasza i Elżbiety Rekolekcjonista wykazał nam skuteczność wytrwałej modlitwy. Pokazał nam również na przykładzie Modlitwy Pańskiej jak ma wyglądać nasza modlitwa, tzn. że ma zaczynać się od od uwielbienia Pana Boga, przeproszenia za nasze grzechy, następnie na akceptacji Jego woli a dopiero na końcu formułowaniu próśb. Zawsze trzeba się modlić i nigdy nie ustawać.


Dzień drugi Rekolekcjonista kontynuował nauki o sposobie modlitwy na przykładzie Ewangelii św. Łukasza (Łk 18, 9-14) - Faryzeusz i Celnik. W swej modlitwie musimy odrzucić sposób modlitwy, którą prezentuje faryzeusz a przyjąć za wzór modlitwę celnika, pełną pokory i skruchy oraz zaufania Panu Bogu. A nawrócenie, do którego wezwani jesteśmy przez cały Wielki Post nie ma polegać na wpatrywaniu się w samego siebie, ale na wpatrywaniu się w Oblicze Boga, bo to na Jego wzór i podobieństwo mamy się nawrócić.

Księże Rekolekcjonisto! Dziękujemy za już otrzymany zastrzyk zdrowej wiary i prosimy o jeszcze. Niech Pan Jezus dalej Cię prowadzi w Twoim rekolekcyjnym dziele. Naszych zaś drogich Parafian serdecznie zapraszamy do przyjścia do kościoła, bo warto posłuchać tego, co mówi Ksiądz Rekolekcjonista, nawet choćby na jedną naukę!

"Ne zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz!"

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj414
WczorajWczoraj569
W tym tygodniuW tym tygodniu2525
W tym miesiącuW tym miesiącu7885
W sumieW sumie414147

Na marginesie

20 kwiecień 2019

 • Katecheza o Eucharystii - cz. 4

  Wiele razy słyszeliśmy te słowa Ewangelii: "Jeśli […] przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj" (Mt 5,23-24).

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 13.04.2019 12:36
  Wieka rzecz - DK ulicami naszych Osiedli! Idący w niej mówią: "Mamy odwagę przyznać się wobec innych ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gabriela 18.03.2019 07:30
  Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

18.96°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 25%
Niedziela 6.62°C / 16.26°C Rozproszone chmury
Poniedzialek 8.91°C / 15.25°C Deszczyk
Wtorek 9.14°C / 17.73°C Deszczyk
SP_WEATHER_ŚR 10.72°C / 22.98°C Rozproszone chmury
Czwartek 13.44°C / 24.68°C Pochmurno