W środę 10 kwietnia zakończyły się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które na zaproszenie Ks. Prałata Stefana Wyporskiego przeprowadził Ks. dr Michał Borda - Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Diecezji Sosnowieckiej. Rekolekcje trwały od niedzieli 07.04.2019, czyli cztery dni.

Ks. Rekolekcjonista starannie je przygotował i tak samo przeprowadził, używając zrozumiałego i bogatego w treści języka z doborem trafnych i zrozumiałych dla nas słów. Przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej widzieliśmy Ks. Michała skupionego i modlącego się w jednej z przednich ławek w kościele. Sam ten widok już nas wprowadzał w atmosferę rekolekcji, zwłaszcza przy kolejnych naszych spotkaniach, kiedy zauważyliśmy, że nie jest to przypadek.  Rekolekcjonista na samym początku nauki na pierwszej Mszy Św. w niedzielę zaznaczył, że przeprowadzi nas przez rekolekcje z pomocą Świętego Łukasza Ewangelisty w Mocy Bożego Ducha. I tak też się stało.

Swoje nauki Ks. Rekolekcjonista budował kolejno na następujących fragmentach Ewangelii w/g Św. Łukasza:
1) Łk 18, 1-8. Moc wytrwałej modlitwy. (Zawsze trzeba się modlić i nigdy nie ustawać.)
2) Łk 18, 9-14. Faryzeusz i celnik. (Naszą postawę modlitwy winniśmy wzorować na postawie modlącego się celnika.)
3) Łk 19, 1-10. Zacheusz (Tęsknota za Bogiem spotyka się z oczekującym Bogiem)
4) Łk 16, 19-31. Bogacz i ubogi Łazarz. (Odkrywanie prawdy o drugim człowieku, który być może żyje obok nas bez środków do życia i nasz stosunek do tego odkrycia).

Z uwagi na to, że wszystkie nauki rekolekcyjne są nagrane i  zamieszczone na naszej parafialnej stronie, więc nie będę przytaczał ich treści, ale gorąco zachęcam do ich odsłuchania.

Księże Rekolekcjonisto! Z całego serca dziękujemy Ci za Każdą Twoją naukę, w którą włożyłeś całe swoje kapłańskie zaangażowanie, co widzieliśmy i czego doświadczyliśmy. Te rekolekcje rzeczywiście były przeprowadzone w mocy Ducha Świętego i za to niech będą dzięki Panu Bogu!

Wyrażamy też wielką wdzięczność naszemu Ks. Proboszczowi Stefanowi za wyszukanie i zapraszanie do nas na przeprowadzenie rekolekcji tak oddanych Bożej sprawie Księży. Przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego bez tych rekolekcji byłoby dużo uboższe!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

18.7°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 72%
Poniedzialek 16°C / 23.07°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Wtorek 15.14°C / 24.3°C Deszczyk
Sroda 17.05°C / 28.25°C Rozproszone chmury
Czwartek 19.75°C / 30.65°C Deszczyk
Piatek 18.35°C / 27.55°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN