W piątek 12 kwietnia spotkaliśmy się po raz kolejny na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które odbyło się na ulicach naszych osiedli. Mimo chłodu i deszczu licznie zgromadzeni Parafianie podążyli za Krzyżem, aby wobec innych ludzi dać świadectwo swojej wiary.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej trwało około półtorej godziny. Za nieco ponad tydzień zakończy się Wielki Post. Czy zatem na kolejny rok należy odsunąć od siebie pamięć o Krzyżu i wrócić do Niego w kolejnym Wielkim Poście?

Krzyż towarzyszy nam na co dzień. Nie trzeba go specjalnie szukać, bo to On sam nas znajduje i wyciąga w naszym kierunku swoje ramiona. Codzienność przynosi nam dziesiątki sytuacji, które wymagają stanięcia po stronie Krzyża.

Nie możemy zapomnieć, że Krzyż to symbol przede wszystkim miłości – wielkiej potężnej miłości Boga do każdego z nas. Chcąc być naśladowcami Boga musimy uczyć się od Niego przede wszystkim miłości. Chrześcijaństwo jest bardzo proste. Tak naprawdę sprowadza się tylko do tego jednego słowa – miłość. W każdym moim spotkaniu z drugim człowiekiem, w każdej rozmowie, w każdym uśmiechu mogę okazać miłość drugiemu człowiekowi. Ale wiemy jak trudno jest nam być czasem miłym i uprzejmym dla ludzi, których wady tak bardzo nas denerwują. I wtedy potrzebne jest spojrzenie na Krzyż. Nie mamy być sędziami naszych bliźnich, bo i Jezus nas nie osądził. On umarł za nas, bo jest naszym Obrońcą, a nie oskarżycielem. Uświadomienie sobie tej prawdy otwiera nas na inną rzeczywistość.

Łatwo jest pójść na Drogę Krzyżową, nawet gdy jest zimno i pada deszcz, ale znacznie trudniej jest nie tracić z oczu Krzyża w każdej chwili życia i swoją zwyczajność przemieniać w miłość.

foto: Ewa Klimczyk

Komentarze  

0 #1 Piotr ZIMNAL 2019-04-13 12:36
Wieka rzecz - DK ulicami naszych Osiedli! Idący w niej mówią: "Mamy odwagę przyznać się wobec innych do Jezusa". Dziękuję za obrazową relację, która pozwoliła mi, mimo nieobecności, choć w ten sposób współuczestniczyć w tym publiczny akcie wyrażenia miłości do Jezusa ukrzyżowanego. Z wyrazami szacunku do wszystkich Uczestników DK ulicami naszych Osiedli: Piotr Zimnal
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

24.52°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 60%
Piatek 16.85°C / 24.85°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sobota 16.13°C / 22.44°C Umiarkowany deszcz
Niedziela 13.95°C / 17.05°C Deszczyk
Poniedzialek 13.45°C / 24.46°C Deszczyk
Wtorek 14.85°C / 25.85°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR