„Wielki tłum (…) wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw. Wołano: Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie, oraz : Król Izraela” J 12,12-13. Na pamiątkę tego opisanego przez Ewangelistę Jana wydarzenia przeszliśmy procesyjnie wokół kościoła wznosząc radosne okrzyki na cześć Jezusa Chrystusa.

Kilkanaście minut później wysłuchaliśmy słów psalmu – „Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą”, a potem po raz kolejny wróciliśmy do wydarzeń męki i śmierci Pana Jezusa, które opisał dla nas Ewangelista Łukasz. To jest właśnie prawda o każdym z nas – potrafimy prawie jednocześnie uwielbiać i złorzeczyć. Potrafimy głośno śpiewać, że „Jezus jest Królem” a jednocześnie nie chcemy mieć z Jego królowaniem nic wspólnego.

Tydzień, który rozpoczynamy to czas, w którym możemy lepiej poznać naszego Króla. Możemy spojrzeć na Jego oplutą twarz, skrwawione ramiona, wyszydzone człowieczeństwo, przebite ręce i nogi. To bardzo dobra okazja żeby się zatrzymać w gonitwie codziennego życia, żeby przyjść na adorację i prosić Chrystusa żeby pomógł nam zrozumieć po co i dla kogo to wszystko…

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 12.11.2019 22:33
  Wielkie uznanie dla Zespołu "Te Deum" z Olkusza. Dziękujemy za nagranie DVD tego występu a Ks. Marcinowi ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 13.10.2019 19:22
  Serdecznie gratulujemy Siostrze Sawianie. Jest Siostra darem Nieba dla nas za który Panu Bogu składamy ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Lagodny deszcz

8.44°C

Sosnowiec

Lagodny deszcz
Wilgotnosc: 87%
Poniedzialek 5.61°C / 7.25°C Deszczyk
Wtorek 4.76°C / 8.88°C Pochmurno
Sroda 5.74°C / 10.82°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 6.05°C / 10.28°C Pochmurno
Piatek 5.9°C / 9.61°C Pochmurno