W wieczór Niedzieli Palmowej - 14 kwietnia w naszym kościele odbył się uroczysty koncert pasyjny w wykonaniu Chóru Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach oraz Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert zorganizowany został przez Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu, a artyści zawitali do naszej Parafii na zaproszenie Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - Proboszcza.

Wśród wykonawców usłyszeliśmy ponadto Sylwię Olszyńską (sopran) oraz Marcina Liweń (kontratenor). Dyrygował Jarosław Wolanin, a koncert prowadziła Anna Siemińska. 

W programie znalazły się dwa utwory wpisujące się w tematykę pasyjną:

- Johann Sebastian Bach - Kantata WIDERSTEHE DOCH DER SÜNDE BWV 54

- Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

Przez ponad godzinę nasz wypełniony chętnymi słuchaczami kościół zamienił się w dużą salę koncertową. Koncert doskonale wpisał się w przeżywaną przez nas atmosferę Męki Pańskiej. Jesteśmy wdzięczni Ks. Proboszczowi za to, że już po raz kolejny zaserwował nam taki występ z "górnej półki". Dziękujemy wszystkim wykonawcom Filharmonii Śląskiej za podzielenie się z nami swoim artyzmem w miejscu dla nas świętym, jakim jest nasza parafialna świątynia.

Za zgodą artystów prezentujemy kilka krótkich fragmentów koncertu. 

foto: Piotr Zimnal, Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 28.06.2019 12:34
  Dziękuję Autorce za tekst, który de vacto jest bardzo dobrym kazaniem! Piotr

  Czytaj więcej...

   
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

27.66°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 47%
Poniedzialek 18.05°C / 28.01°C Deszczyk
Wtorek 16.42°C / 26°C Deszczyk
Sroda 13.05°C / 18.05°C Deszczyk
Czwartek 11.75°C / 21.35°C Rozproszone chmury
Piatek 12.73°C / 23.41°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR