W wieczór Niedzieli Palmowej - 14 kwietnia w naszym kościele odbył się uroczysty koncert pasyjny w wykonaniu Chóru Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach oraz Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert zorganizowany został przez Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu, a artyści zawitali do naszej Parafii na zaproszenie Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - Proboszcza.

Wśród wykonawców usłyszeliśmy ponadto Sylwię Olszyńską (sopran) oraz Marcina Liweń (kontratenor). Dyrygował Jarosław Wolanin, a koncert prowadziła Anna Siemińska. 

W programie znalazły się dwa utwory wpisujące się w tematykę pasyjną:

- Johann Sebastian Bach - Kantata WIDERSTEHE DOCH DER SÜNDE BWV 54

- Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

Przez ponad godzinę nasz wypełniony chętnymi słuchaczami kościół zamienił się w dużą salę koncertową. Koncert doskonale wpisał się w przeżywaną przez nas atmosferę Męki Pańskiej. Jesteśmy wdzięczni Ks. Proboszczowi za to, że już po raz kolejny zaserwował nam taki występ z "górnej półki". Dziękujemy wszystkim wykonawcom Filharmonii Śląskiej za podzielenie się z nami swoim artyzmem w miejscu dla nas świętym, jakim jest nasza parafialna świątynia.

Za zgodą artystów prezentujemy kilka krótkich fragmentów koncertu. 

foto: Piotr Zimnal, Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

20.27°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 52%
Niedziela 10.86°C / 21.85°C Rozproszone chmury
Poniedzialek 12.47°C / 23.17°C Rozproszone chmury
Wtorek 15.27°C / 25.87°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sroda 9.25°C / 14.15°C Deszczyk
Czwartek 8.51°C / 14.75°C Pochmurno