Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. Aby podkreślić doniosłość wydarzenia Msza święta rozpoczęła się uroczystym procesyjnym wejściem z Krzyżem na czele, Służbą Liturgiczną Ołtarza, oraz trzema kapłanami - księdzem Proboszczem Stefanem Wyporskim, księdzem Mirosławem Wilkiem oraz księdzem Marcinem Słodczykiem.

Kościół był pełny a na chórze śpiewał nasz parafialny Chór pod dyrekcją Pana Marka - naszego Organisty. Kazanie poświęcone roli sakramentów Eucharystii i kapłaństwa wygłosił Ks. Proboszcz.

Umilkły dzwony i organy podkreślając powagę wielkich wydarzeń w Bożej historii naszego zbawienia za sprawą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do "Ciemnicy" a my trwaliśmy w zadumie i modlitewnym skupieniu.

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Pamiętamy o naszych Kapłanach, tak o tych pracujących teraz jak i pracujących wcześniej w już 37 letniej historii naszej Parafii. Niektórzy już umarli i za nich także się modlimy. Naszą szczególną modlitewną pamięcią otaczamy naszego pierwszego Proboszcza, twórcę Parafii i budowniczego Kościoła: Ks Prałata Tadeusza Kamińskiego, który przepracował u nas 32 lata. Panie Boże! dziękujemy Ci za wszystkich Kaplanów, których do nas posłałeś. Za ich przyczyną doświadczyliśmy i nadal doświadczamy wiele Twoich łask. Nasze życie religijne ma oparcie w Bożych Mężach!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

19.74°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 52%
Niedziela 10.86°C / 21.85°C Rozproszone chmury
Poniedzialek 12.47°C / 23.17°C Rozproszone chmury
Wtorek 15.27°C / 25.87°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sroda 9.25°C / 14.15°C Deszczyk
Czwartek 8.51°C / 14.75°C Pochmurno