Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. Aby podkreślić doniosłość wydarzenia Msza święta rozpoczęła się uroczystym procesyjnym wejściem z Krzyżem na czele, Służbą Liturgiczną Ołtarza, oraz trzema kapłanami - księdzem Proboszczem Stefanem Wyporskim, księdzem Mirosławem Wilkiem oraz księdzem Marcinem Słodczykiem.

Kościół był pełny a na chórze śpiewał nasz parafialny Chór pod dyrekcją Pana Marka - naszego Organisty. Kazanie poświęcone roli sakramentów Eucharystii i kapłaństwa wygłosił Ks. Proboszcz.

Umilkły dzwony i organy podkreślając powagę wielkich wydarzeń w Bożej historii naszego zbawienia za sprawą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do "Ciemnicy" a my trwaliśmy w zadumie i modlitewnym skupieniu.

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Pamiętamy o naszych Kapłanach, tak o tych pracujących teraz jak i pracujących wcześniej w już 37 letniej historii naszej Parafii. Niektórzy już umarli i za nich także się modlimy. Naszą szczególną modlitewną pamięcią otaczamy naszego pierwszego Proboszcza, twórcę Parafii i budowniczego Kościoła: Ks Prałata Tadeusza Kamińskiego, który przepracował u nas 32 lata. Panie Boże! dziękujemy Ci za wszystkich Kaplanów, których do nas posłałeś. Za ich przyczyną doświadczyliśmy i nadal doświadczamy wiele Twoich łask. Nasze życie religijne ma oparcie w Bożych Mężach!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 28.06.2019 12:34
  Dziękuję Autorce za tekst, który de vacto jest bardzo dobrym kazaniem! Piotr

  Czytaj więcej...

   
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

26.84°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 47%
Poniedzialek 18.05°C / 28.01°C Deszczyk
Wtorek 16.42°C / 26°C Deszczyk
Sroda 13.05°C / 18.05°C Deszczyk
Czwartek 11.75°C / 21.35°C Rozproszone chmury
Piatek 12.73°C / 23.41°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR