Kwiecień to miesiąc, w którym nasz organista – pan Marek Tomalski obchodzi swoje imieniny oraz urodziny. W Święto Bożego Miłosierdzia na Mszy świętej o godz. 12.30 ks. Proboszcz Stefan Wyporski odprawił Mszę świętą w jego intencji.

Śmiało można powiedzieć, że pan Marek jest naszym „dobrem parafialnym”. Ponad trzydzieści lat pracuje w naszej Parafii i przez ten czas stał się jej nierozerwalną częścią, choć sam mieszka na terenie parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tak mocno się przyzwyczailiśmy do tego, że pan Marek po prostu jest, że o tym jak jest potrzebny przypominamy sobie najczęściej wtedy, gdy akurat go nie ma, bo np. ma dzień wolny.

Dobrze że takie dni jak imieniny skłaniają do wdzięczności i podziękowań, bo chyba każdy z nas przez te wszystkie lata doświadczył wiele dobra ze strony pana Marka. Dziękujemy więc dziś za nieschodzący z twarzy uśmiech, za ogromną życzliwość, za gotowość pomocy w każdej sytuacji, za śpiew i grę, które ubogacają naszą Liturgię i nas samych.

Praca Organisty choć wydawać się może łatwa, to jednak obciążona jest wieloma niedogodnościami. Przecież każdą niedzielę i święto, które my możemy spędzać z rodziną pan Marek spędza akurat w pracy. To nigdy nie jest też praca w ustalonych godzinach, bo pewnych sytuacji, jak choćby pogrzebów przewidzieć się nie da.  A pan Marek się nie skarży i nie narzeka.

Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym panu Marku. Prośmy Boga, aby obdarzał go dobrym zdrowiem, aby błogosławił jemu i jego rodzinie i strzegł go na wszystkich drogach życia. Niech nasza modlitwa będzie ciągłym powtórzeniem słowa – Dziękujemy!foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

19.74°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 52%
Niedziela 10.86°C / 21.85°C Rozproszone chmury
Poniedzialek 12.47°C / 23.17°C Rozproszone chmury
Wtorek 15.27°C / 25.87°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sroda 9.25°C / 14.15°C Deszczyk
Czwartek 8.51°C / 14.75°C Pochmurno