Dzień 12 maja to dla naszej wspólnoty parafialnej dzień wielkiego święta, bowiem grupa 26 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 uczestniczyła po raz pierwszy w pełni w Eucharystii.

Tę uroczystość dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły już w sobotę na nabożeństwie pojednania i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, w czasie którego przygotowały Jezusowi swoje serca przez sakramentalną spowiedź.

W niedzielę w czasie homilii, Ks. Proboszcz Stefan Wyporski, który celebrował uroczystą Eucharystię wraz z Księdzem Pawłem Łajcą - gościem, nawiązał do Ewangelii, podkreślając, że jesteśmy otoczeni troską Dobrego Pasterza Jezusa Chrystusa, który każde dziecko zna po imieniu, co też było podkreślone przez dekorację w prezbiterium.   

W podziękowaniach Kapłanom, Rodzinie, Wychowawcom, Panu Organiście Markowi, lektorom i ministrantom oraz rodzicom, którym dzieci zaśpiewały piosenkę - złożyły one nie tylko upominki i róże, ale także swoje serca dziękując za trud włożony w przygotowanie ich do tej pięknej uroczystości. Po dzieciach Kapłanom oraz siostrze katechetce dziękowali przedstawiciele rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św.- mama Filipa Drozdowskiego i tata Zosi Łatki.

Na zakończenie dzieci otrzymały pobłogosławione chlebki. Pamiątki komunijne z wizerunkiem Jezusa Dobrego Pasterza dzieci otrzymają w Białym Tygodniu.

 

SOBOTA

 

NIEDZIELA

foto: Katarzyna Bzowska

 

foto: Adrian Skoczylas

 

nagrał: Adrian Skoczylas

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

19.74°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 52%
Niedziela 10.86°C / 21.85°C Rozproszone chmury
Poniedzialek 12.47°C / 23.17°C Rozproszone chmury
Wtorek 15.27°C / 25.87°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sroda 9.25°C / 14.15°C Deszczyk
Czwartek 8.51°C / 14.75°C Pochmurno