W szczególnym dniu 26 maja Grono Przyjaciół Sosnowieckiego Seminarium z naszej parafii z wielką radością i długim oczekiwaniem spotkało się z przyjaciółmi - klerykami naszego Seminarium.

Spotykając się w taki piękny niedzielny dzień dziękowaliśmy naszej wspólnej Mamie – Maryi za to, że wysłuchuje naszych modlitw, troszczy się o nas wszystkich i zanosi modlitwy przed Tron Boży.

Spotkanie rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku. Następnie kleryk Tomasz Jaskuła bardzo serdecznie powitał przybyłych gości dziękując za obecność i pamięć. Ksiądz rektor Konrad Kościk również bardzo ciepło wyraził swoją wdzięczność za spotkanie, za modlitwy i ofiary. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Mszy świętej, którą w samo południe odprawił ks. Konrad Kościk w asyście kleryków.

Po skończonej Uczcie Eucharystycznej udaliśmy się na stołówkę, aby nasycić się pysznym obiadem, a po nim przeszliśmy na aulę na część artystyczną przygotowaną przez kleryków z pierwszego i drugiego roku. Była to opracowana szczegółowo biografia Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czas szybciutko tutaj biegnie – po wspólnej fotografii, jak to bywa u Przyjaciół, udaliśmy się na Jasną Górę do Kaplicy Cudownego Obrazu na nabożeństwo majowe, by tam przed Obliczem Maryi zawierzać nasze intencje oraz modlić się na różańcu o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Serdecznie dziękujemy rektorowi oraz klerykom i księżom za cudowne spotkanie i za obdarowanie nas prezentami – czuliśmy się jak jedna kochająca się rodzina. Szczególne podziękowania dla kleryków – Wojciecha i Konrada, którzy byli naszymi opiekunami. Szczęść Boże!

foto: Krystyna Bednarz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

24.52°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 60%
Piatek 16.85°C / 24.85°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sobota 16.13°C / 22.44°C Umiarkowany deszcz
Niedziela 13.95°C / 17.05°C Deszczyk
Poniedzialek 13.45°C / 24.46°C Deszczyk
Wtorek 14.85°C / 25.85°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR