W szczególnym dniu 26 maja Grono Przyjaciół Sosnowieckiego Seminarium z naszej parafii z wielką radością i długim oczekiwaniem spotkało się z przyjaciółmi - klerykami naszego Seminarium.

Spotykając się w taki piękny niedzielny dzień dziękowaliśmy naszej wspólnej Mamie – Maryi za to, że wysłuchuje naszych modlitw, troszczy się o nas wszystkich i zanosi modlitwy przed Tron Boży.

Spotkanie rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku. Następnie kleryk Tomasz Jaskuła bardzo serdecznie powitał przybyłych gości dziękując za obecność i pamięć. Ksiądz rektor Konrad Kościk również bardzo ciepło wyraził swoją wdzięczność za spotkanie, za modlitwy i ofiary. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Mszy świętej, którą w samo południe odprawił ks. Konrad Kościk w asyście kleryków.

Po skończonej Uczcie Eucharystycznej udaliśmy się na stołówkę, aby nasycić się pysznym obiadem, a po nim przeszliśmy na aulę na część artystyczną przygotowaną przez kleryków z pierwszego i drugiego roku. Była to opracowana szczegółowo biografia Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czas szybciutko tutaj biegnie – po wspólnej fotografii, jak to bywa u Przyjaciół, udaliśmy się na Jasną Górę do Kaplicy Cudownego Obrazu na nabożeństwo majowe, by tam przed Obliczem Maryi zawierzać nasze intencje oraz modlić się na różańcu o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Serdecznie dziękujemy rektorowi oraz klerykom i księżom za cudowne spotkanie i za obdarowanie nas prezentami – czuliśmy się jak jedna kochająca się rodzina. Szczególne podziękowania dla kleryków – Wojciecha i Konrada, którzy byli naszymi opiekunami. Szczęść Boże!

foto: Krystyna Bednarz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 30.08.2019 12:23
  Przeczytałem, zdjęcia obejrzałem. Poczułem się tak, jak bym w tej Pielgrzymce był! Gratuluję Wszystkim ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 28.06.2019 12:34
  Dziękuję Autorce za tekst, który de vacto jest bardzo dobrym kazaniem! Piotr

  Czytaj więcej...

Pogoda
Rozproszone chmury

8.59°C

Sosnowiec

Rozproszone chmury
Wilgotnosc: 81%
Sroda 7.53°C / 12.53°C Deszczyk
Czwartek 7.45°C / 12.65°C Deszczyk
Piatek 5.86°C / 13.05°C Deszczyk
Sobota 6.55°C / 16.55°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Niedziela 8.91°C / 20.39°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR