Kilka dni przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w czwartek 6 czerwca ks. Biskup Piotr Skucha udzielił w naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży liczącej ponad sto osób. Do tego wydarzenia przygotował ich ks. Marcin Słodczyk.

Na rozpoczęcie Eucharystii ks. Proboszcz stwierdził, że tak licznej grupy młodzieży jeszcze w tym kościele nie widział i ma nadzieję, że zobaczy ją w równie licznej liczbie w kolejne niedziele. Pozostaje się nam modlić za tych, którzy przyjęli w Sakramencie Bierzmowania dary Ducha Świętego, aby parafrazując słowa homilii ks. Biskupa, potrafili tak wykorzystać otrzymane dary, aby pomogły one w pomnażaniu talentów, którymi każdego człowieka hojnie obdarza Bóg Ojciec.

Niech ta uroczystość, która jest radością dla całej wspólnoty parafialnej będzie jednocześnie wezwaniem do rachunku sumienia dla każdego z nas czy w swoim życiu rzeczywiście współpracujemy z Duchem Świętym, czy jesteśmy otwarci na Jego działanie i czy chcemy podążać drogami, którymi On pragnie nas prowadzić.

 

foto: Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 30.08.2019 12:23
  Przeczytałem, zdjęcia obejrzałem. Poczułem się tak, jak bym w tej Pielgrzymce był! Gratuluję Wszystkim ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 28.06.2019 12:34
  Dziękuję Autorce za tekst, który de vacto jest bardzo dobrym kazaniem! Piotr

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

8.43°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 81%
Sroda 7.37°C / 12.53°C Deszczyk
Czwartek 7.45°C / 12.65°C Deszczyk
Piatek 5.86°C / 13.05°C Deszczyk
Sobota 6.55°C / 16.55°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Niedziela 8.91°C / 20.39°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR