11 listopada na zaproszenie ks. Marcina Słodczyka do naszej Parafii przyjechał zespół "Te Deum" z Olkusza, aby uświetnić przeżywanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to trzecia wizyta tego zespołu w naszej Parafii.

Muzyków mogliśmy usłyszeć już w czasie wieczornej Mszy świętej, a następnie w czasie koncertu, podczas którego wybrzmiały piękne pieśni patriotyczne. Trzeba przyznać, że członkowie zespołu "Te Deum" są obdarzeni wieloma talentami wokalnymi i muzycznymi. Znane w większości utwory mogliśmy usłyszeć w ich własnych aranżacjach - nieco innych, choć co ważne - nie przekombinowanych. Bogate w treści pieśni przywołały wzruszenie, ale i radość z bycia częścią narodu o tak pięknej tradycji i historii.

Dziękujemy wszystkim wokalistom i muzykom za chęć przybycia do nas po raz kolejny i ubogacenia nas pięknem swojego śpiewu i gry. Życzymy Wam dalszego rozwoju - zarówno w tym wymiarze zespołu, który tworzycie, ale także każdemu z Was z osobna w wymiarze duchowym, aby to co robicie przybliżało Was do Boga i pomagało w odkrywaniu piękna Jego miłości.

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 12.11.2019 22:33
  Wielkie uznanie dla Zespołu "Te Deum" z Olkusza. Dziękujemy za nagranie DVD tego występu a Ks. Marcinowi ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 13.10.2019 19:22
  Serdecznie gratulujemy Siostrze Sawianie. Jest Siostra darem Nieba dla nas za który Panu Bogu składamy ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

8.49°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 75%
Poniedzialek 5.57°C / 7.25°C Deszczyk
Wtorek 4.73°C / 9.08°C Pochmurno
Sroda 6.36°C / 10.49°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 6.02°C / 9.88°C Pochmurno
Piatek 6.3°C / 8.57°C Pochmurno