11 listopada na zaproszenie ks. Marcina Słodczyka do naszej Parafii przyjechał zespół "Te Deum" z Olkusza, aby uświetnić przeżywanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to trzecia wizyta tego zespołu w naszej Parafii.

Muzyków mogliśmy usłyszeć już w czasie wieczornej Mszy świętej, a następnie w czasie koncertu, podczas którego wybrzmiały piękne pieśni patriotyczne. Trzeba przyznać, że członkowie zespołu "Te Deum" są obdarzeni wieloma talentami wokalnymi i muzycznymi. Znane w większości utwory mogliśmy usłyszeć w ich własnych aranżacjach - nieco innych, choć co ważne - nie przekombinowanych. Bogate w treści pieśni przywołały wzruszenie, ale i radość z bycia częścią narodu o tak pięknej tradycji i historii.

Dziękujemy wszystkim wokalistom i muzykom za chęć przybycia do nas po raz kolejny i ubogacenia nas pięknem swojego śpiewu i gry. Życzymy Wam dalszego rozwoju - zarówno w tym wymiarze zespołu, który tworzycie, ale także każdemu z Was z osobna w wymiarze duchowym, aby to co robicie przybliżało Was do Boga i pomagało w odkrywaniu piękna Jego miłości.

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Piotr Zimnal 13.06.2020 11:06
  Dziękuję Autorce tekstu za zawartą w nim treść, z którą się utożsamiam. Piotr Zimnal

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 11.06.2020 20:56
  Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ? --------- Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

22.36°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 74%
Piatek 17.37°C / 21.26°C Umiarkowany deszcz
Sobota 14.45°C / 25.82°C Pochmurno
Niedziela 16.52°C / 26.87°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Poniedzialek 18.13°C / 27.45°C Deszczyk
Wtorek 13.37°C / 18.25°C Deszczyk