4 lutego na wcześniej ogłoszoną prośbę Ks. Stefana Wyporskiego - Proboszcza, zebrała się dość liczna grupa Parafian, która bardzo sprawnie dokonała rozbiórki i usunięcia choinek z kościoła. Pewnym problemem było zdjęcie choinki z daszku przed wejściem, ale i z tym szybko się uporano. 

Nieco więcej czasu zajęło posprzątanie kościoła i umycie posadzki. Panie "kwiaciarki", które wcześniej zaopatrzyły się w kwiaty i liście ozdobne dokonały przystrojenia kościoła, głównie ołtarza, co zajęło im sporo czasu, ale efekt jest widoczny. Bardzo im za to dziękujemy, bo to są takie ciche robotnice, które dbają o przybranie kościoła przez cały rok! Na zakończenie Ks. Proboszcz Stefan, bardzo zadowolony z efektów zaprosił "robotników" na herbatę. Prawdę mówiąc, to wszyscy byliśmy zadowoleni, że tak sprawnie nam poszło z uporządkowaniem kościoła.

Szopka została rozebrana dzień wcześniej przez ks. Marcina, a wszystkie jej elementy zostały starannie zapakowane i złożone do magazynu pod kościołem. Po raz kolejny daliśmy sobie nawzajem piękne świadectwo uczynności w stosunku do naszego pięknego parafialnego kościoła. Bogu niech będą dzięki. Tak trzymać!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Wioletta 26.02.2020 14:39
  Jak najbardziej jestem za poparciem inicjatywy postawienia krzyża na Górce Środulskiej , uważam ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej, Stanisław 26.02.2020 11:27
  W pełni popieram, inicjatywę postawienia krzyża na szczycie Górki Środulskiej. Zlokalizowany w tym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Nieliczne chmury

2.65°C

Sosnowiec

Nieliczne chmury
Wilgotnosc: 80%
Czwartek 0.32°C / 3.74°C Snieg
Piatek -0.8°C / 1.2°C Snieg
Sobota -1.37°C / 5.45°C Pochmurno
Niedziela 3.19°C / 7.12°C Umiarkowany deszcz
Poniedzialek 1.73°C / 7.79°C Rozproszone chmury