W czwartek 10 września na wieczornej Mszy świętej ks. biskup Piotr Skucha udzielił Sakramentu Bierzmowania 42 osobom, które pierwotnie miały go przyjąć przed wakacjami. Do tego wydarzenia młodzież przygotowywała się przez trzy lata pod okiem ks. Marcina.

Wspólnie z ks. Biskupem Mszę świętą koncelebrował ks. Piotr Noga (kapelan ks. Biskupa), ks. Andrzej Cieślik (obecnie administrator naszej parafii) oraz ks. Adam Nackowski (posługujący w tym miesiącu w naszej parafii). Na Mszy świętej obecny był także wicedziekan naszego dekanatu - ks. Ryszard Pietrzak.

W słowach homilii biskup Piotr mówił o istocie Mszy świętej, o znaczeniu Sakramentu Bierzmowania oraz roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina. Całość kazania zamieszczona jest na naszej stronie parafialnej i zachęcamy, aby do tych słów wrócić i je przemyśleć i przemodlić. 

Młodym ludziom zgromadzonym dziś na tym doniosłym dla nich wydarzeniu życzymy, aby nie pozostało ono dla nich jedynie jednym z wielu wspomnień, ale punktem wyjścia do duchowego wzrastania. Czasy, w których żyjemy są coraz trudniejsze i coraz łatwiej się pogubić w plątaninie propozycji rozmaitych wartości, a  częściej "pseudowartości", które oferuje nam świat. Dlatego warto z Duchem Świętym się zwyczajnie zaprzyjaźnić i wzrastać w Bożej mądrości, do której taka przyjaźń zawsze prowadzi.

foto: Ewa Klimczyk

Komentarze  

+2 #1 Monika 2020-09-11 16:22
W imieniu rodziców i dzieci chcielibyśmy serdecznie podziękować KS.Marcinowi za trud ,cierpliwość i zaangażowanie w trak trudnym dla wszystkich czasie w przygotowaniu do bierzmowania. Za organizację wszystkiego bez pomocy,ponieważ wszystko zrobił sam. Serdeczne Bóg zapłać. Jesteśmy wdzięczni.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Beata 18.09.2020 09:24
  Proszę o informację o której odbędzie się Komunia 16 maja 2021 roku. Muszę wpisać do zaproszeń. Czy to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr Zimnal 16.09.2020 11:04
  Wielka i piękna uroczystość jaką jest Sakrament Bierzmowania to zaszczyt, to Dar Ducha Świętego ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

9.9°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 99%
Wtorek 11.92°C / 12.35°C Umiarkowany deszcz
Sroda 11.98°C / 13.09°C Umiarkowany deszcz
Czwartek 10.79°C / 17.59°C Deszczyk
Piatek 10.44°C / 18.33°C Deszczyk
Sobota 14.07°C / 21.88°C Deszczyk