W miesiącu grudniu ubiegłego roku poinformowaliśmy naszych Parafian o tym, że z inicjatywy Ks. Prałata Stefana Wyporskiego zapomniany Krzyż stojący od ponad 42 lat na Osiedlu Sosnowiec Zagórze został odnowiony.

Chodzi o biały krzyż stojący przy skrzyżowaniu ulicy Gen. M. Zaruskiego i ulicy 11 Listopada przed nowym kompleksem handlowym, który przez wiele lat stał zaniedbany i przesłonięty krzewami. Przed rokiem Ks. Stefan dostrzegł to zaniedbanie krzyża i zwrócił się do mnie z prośbą o jego odnowienie. Wraz z kolegą Janem Adamczykiem, przy wydatnej pomocy materiałowej ze strony ADM-2 SM „HUTNIK” (ok. 3 m kw. kostek brukowych i dwie taczki piasku) wykonaliśmy wtedy podstawę krzyża, oraz dokonaliśmy jego wyczyszczenia i pomalowania białą farbą. Pozostała sprawa zamontowania na krzyżu pasyjki, którą wtedy obiecał dostarczyć Ks. Stefan.

Czas uciekał a nasz Ks. Proboszcz się rozchorował, więc postanowiłem sprawę dokończyć, aby zrealizować jego wolę uczczenia zapomnianego krzyża. Zdobyłem od pana Adolfa, który wykonuje nagrobki na Cmentarz „Pekiński”, dwie pasyjki z których jedną w dniu 06.10.2020 fachowo i szybko zamocowali na moją prośbę u Pani Justyny - Kierownik ADM-2 SMH dwaj pracownicy: Panowie Piotr i Kazimierz. Poczułem ulgę i zadowolenie, że to dzieło mogło zostać zrealizowane wg zamysłu Ks. Stefana, o którym teraz szczególnie serdecznie i dużo myślimy, oraz modlimy się o Jego uzdrowienie. W tym miejscu składam szczególne podziękowania na ręce Pani Justyny - Kierownik ADM-2 SM „HUTNIK” za okazane zrozumienie i konkretną pomoc.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Agnieszka 04.10.2020 09:13
  To dobrze, że pamiętamy o Ks. Kamińskim... Ten pomnik powinien być taki "Jego"... może w kształcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Beata 18.09.2020 09:24
  Proszę o informację o której odbędzie się Komunia 16 maja 2021 roku. Muszę wpisać do zaproszeń. Czy to ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Nieliczne chmury

14.97°C

Sosnowiec

Nieliczne chmury
Wilgotnosc: 18%
Poniedzialek 9.56°C / 17.11°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Wtorek 11.17°C / 17.07°C Pochmurno
Sroda 9.8°C / 15.73°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 8.1°C / 13.79°C Pochmurno
Piatek 8.9°C / 10.02°C Umiarkowany deszcz