Chrystus Zmartwychwstał! Tę największą tajemnicę naszej wiary świętowaliśmy na uroczystej Wigilii Paschalnej w sobotni wieczór liturgicznie przynależący już do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Nasi kapłani pytali nas w kolejnych dniach – czy warto? Czy warto w dzisiejszych czasach być człowiekiem wierzącym? Czy warto zaufać Chrystusowi i powierzyć Mu swoje życie? Czy warto żyć wbrew panującym zwyczajom i pod prąd współczesnemu światu? Czy warto trwać przy ewangelicznych ideałach także wtedy, gdy po ludzku nie widzimy żadnych efektów? Na te pytania każdy z nas musi odpowiedzieć sobie we własnym sercu. Każdego dnia na nowo trzeba sobie na te pytania odpowiadać, bo żeby dojść do celu trzeba wiedzieć, po co się do niego zmierza. Chrystus jest tym, który nas zawsze poprzedza. To On nas prowadzi bezpiecznymi drogami. Może nie zawsze łatwymi, ale zdążającymi do właściwego celu – do wiecznego szczęścia w niebie, poza granice śmierci.

Gdy w czasie Liturgii Chrzcielnej zabrzmiały słowa pieśni – „O Panie Boże, dzięki Ci, żeś mi Kościoła otwarł drzwi. W nim żyć, umierać pragnę.” to moje wypełnione radością serce odpowiedziało – WARTO. Z Chrystusem i dla wiecznego z Nim przebywania – WARTO! A jaka jest Twoja odpowiedź? 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym Liturgia Triduum Paschalnego mogła być, nawet w warunkach pandemii, przeżyta tak pięknie i głęboko duchowo. Podziękowania należą się przede wszystkim ks. Marcinowi za ogrom poświęconego czasu i zaangażowania, ale także każdej osobie, która czymkolwiek przysłużyła się do pomnożenia tej świątecznej radości. Życzmy sobie w tym wielkanocnym czasie doświadczenia spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym i pomnożenia naszej wiary. 

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj315
WczorajWczoraj307
W tym tygodniuW tym tygodniu1504
W tym miesiącuW tym miesiącu8050
W sumieW sumie711781

Na marginesie

 • Katecheza - Św. Józef Wzór Małżonków

  Każdy człowiek przeżywa różnego rodzaju problemy i wątpliwości z którymi nie potrafi sobie poradzić: w domu, w szkole, w pracy, w środowisku w którym żyje, w towarzystwie w którym przebywa; niezależnie od wieku i życiowych zadań. Dochodzi czasem do sytuacji, że bezradnie opadają ręce, brakuje sił i rodzi się pytanie: co dalej?, jak dalej żyć?.

Rok 2021 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Tomasz 11.04.2021 23:07
  Dziękuję za mądre, pouczające słowa. Wielka przyjemność słuchać takigo kazania. Szkoda, że wcześniej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Agnieszka 07.04.2021 15:57
  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali serce i wsparli nasz kiermasz na rzecz podopiecznuch hospicjum ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Deszczyk

3.2°C

Sosnowiec

Deszczyk
Wilgotnosc: 97%
Sobota 1.81°C / 3.14°C Umiarkowany deszcz
Niedziela 3.11°C / 8.96°C Pochmurno
Poniedzialek 6.05°C / 12.48°C Deszczyk
Wtorek 5.64°C / 9.93°C Deszczyk
Sroda 3.53°C / 14.52°C Deszczyk