Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W tym roku z inicjatywy Teresy i Władysława Dyrdów do akcji dołączyła także nasza parafia.

Pomysłodawcy całej akcji zachęcają, aby w wyznaczonej godzinie w każdym z zakątków globu stanąć na ulicy przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Parafianie św. Floriana modlili się na skrzyżowaniu ulic gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego oraz ks. Franciszka Blachnickiego. Zgodnie z apelem organizatorów modlitwie towarzyszył obraz Jezusa Miłosiernego.
Ta krótka modlitwa podyktowana św. Faustynie przez Pana Jezusa trwa zaledwie kilkanaście minut. Dla świata to nic nieznaczący kwadrans, a dla Boga wielkie wołanie grzeszników. W tym roku modlono się szczególnie w intencjach kapłanów o wypełnianie przez nich woli Bożej, o oddalenie pandemii koronawirusa, za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata, o pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących, a także za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Warto o tej pięknej, skutecznej modlitwie pamiętać na co dzień, bo dzięki niej możemy uprosić wiele łask, zwłaszcza dla tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2021 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • ks. Jarosław Kwiecie 05.10.2021 09:09
  Rewelacyjny pomysł i wykonanie.

  Czytaj więcej...

   
 • Wiola 12.08.2021 13:48
  Piękny gest Panie Piotrze i Panie Janie, jesteśmy z Was dumni , że odnowiliście krzyż , to symbol ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

4.23°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 86%
Wtorek 4.73°C / 11.33°C Pochmurno
Sroda 7.88°C / 12.97°C Deszczyk
Czwartek 7.06°C / 13.76°C Pochmurno
Piatek 6.79°C / 14.6°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sobota 5.95°C / 13.76°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR