W niedzielę 18 września 2022 ulicami Sosnowca po raz kolejny przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu. W wydarzeniu wzięli udział wierni naszej diecezji, którzy zamanifestowali wyznawane przez siebie wartości, m.in. potrzebę ochrony życia poczętego oraz ideę rodziny opartej na związku mężczyzny i kobiety. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć także i naszych Parafian.

Jak wielką rangę temu wydarzeniu budzącemu świadomość wartości rodziny i życia ludzkiego wśród społeczeństwa Miasta Sosnowca przypisuje sosnowiecki Kościół świadczyć może bezpośrednie zaangażowanie się ks. bpa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, który zapraszając na to wydarzenie pisał – „żyjemy w czasach, w których wartość małżeństwa i rodziny jest poddawana w wątpliwość, a niezastąpiona rola rodziców w powołaniu dzieci do życia i ich wychowaniu bywa kwestionowana. Zadaniem nas, wierzących w Chrystusa, jest odważne dawanie świadectwa o pięknie życia rodzinnego oraz wytrwałe przypominanie światu  pierwszorzędnym znaczeniu mamy i taty dla prawidłowego rozwoju dziecka”. Centrum Służby Życiu i Rodzinie przygotowało na to wydarzenie plakaty, które rozprowadzone po wszystkich kościołach Diecezji Sosnowieckiej.

Pomimo niesprzyjającej pogody na Marszu Życia pojawiło się sporo rodzin z dziećmi, ludzi młodych i starszych. Marszowi przewodniczył ks. bp Ordynariusz i ks. Grzegorz Koss, ale nie brakowało też innych kapłanów, a także sióstr zakonnych. Atmosfera mimo chłodu a czasami obfitego deszczu była gorąca a podsycała ją pani spikerka z platformy specjalnie przygotowanego pojazdu z napisem: „Marsz dla Życia i Rodziny”.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom Marszu za to, że poświęcili swój czas dla podkreślenia najważniejszych w życiu ludzkim wartości.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Piotr 17.06.2022 10:06
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - "Boże Ciało" wróciła po długim okresie pandemii ...

  Czytaj więcej...

   
 • Magdalena 08.06.2022 07:58
  My również dziękujemy za wspaniały festyn. Dziekujemy za każdy wysiłek jaki został włożony w ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

12.05°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 95%
Poniedzialek 10.8°C / 16.54°C Deszczyk
Wtorek 8.99°C / 16.68°C Deszczyk
Sroda 6.59°C / 15.71°C Deszczyk
Czwartek 10.78°C / 15.16°C Umiarkowany deszcz
Piatek 8.65°C / 16.09°C Pochmurno