To już czterdzieści lat, gdy świat usłyszał, że na Stolicy Piotrowej usiądzie Polak - kardynał Karol Wojtyła. Mamy to szczęście, że tak blisko naszej Parafii znajduje się Plac Papieski - miejsce upamiętniające spotkanie z Ojcem Świętym, na którym zbieramy się zawsze, gdy wspominamy ważne wydarzenia związane ze św. Janem Pawłem II.

We wtorkowy wieczór 16 października po raz kolejny zgromadziliśmy się na Placu Papieskim, aby w modlitwie różańcowej polecać Bogu naszej intencje za wstawiennictwem świętego Papieża Polaka. Rozważania do poszczególnych tajemnic bolesnych przygotował ks. Grzegorz Maciejewski. Wcześniej dzieci z naszej Parafii, jak również dzieci z Parafii Matki Bożej Różańcowej zaprezentowały występy muzyczne przeplatane rozważaniami, które czytał ks. Łukasz Lisowski. Zgromadzonych wiernych na Placu Papieskim przywitał dziekan ks. Proboszcz Stefan Wyporski, a końcowego błogosławieństwa udzielił ks. kanclerz dr Mariusz Karaś.

foto: Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież