1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni.

3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały tydzień dalej odmawiana jest nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego i o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszamy do udziału.

5. Młodzież z klasy III gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy czwartek
(20 kwietnia) o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie członków Akcji Katolickiej.

7. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

8. Od wtorku w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja figury Matki Boskiej Fatimskiej w naszych rodzinach. Zapraszamy rodziny z bloków Kisielewskiego
23, Kisielewskiego 1, BMC 26 oraz z BMC 10a do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej i zabrania figur do swoich domów.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”, w której podajemy argumenty na zmartwychwstanie Chrystusa i kiedyś nasze własne.

10. Parafianom i gościom życzymy błogosławionych Świąt, obyśmy spotkali w sercu Zmartwychwstałego Pana. Szczęść Boże!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Piotrowski lat 69 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawionych 10 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 1.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież