1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Dzisiaj też do puszki przy wyjściu z kościoła zbierana jest ofiara na pomoc ofiarom wojny w Syrii.
Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła Panie zapisują chętne osoby do Żywego Różańca.

2. W sobotę 29 kwietnia odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium M.B. Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Wyjście pieszo sprzed kościoła o godz. 8.00, zapraszamy parafian do udziału.

3. Przyszła niedziela kończąca kwiecień, z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dlatego też przed Mszą św. o godz. 9.00 będzie odczytany fragment Listu do Galatów.

4. Uroczystość odpustową Patrona naszej Parafii św. Floriana będziemy obchodzić w czwartek 4 maja. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii w sobotę 6 maja o godz. 18.00. Spowiedź św. dla osób przystępujących do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzin będzie w piątek 5 maja od godz. 17.00.

5. Młodzież z klasy III gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy czwartek
(27 kwietnia) o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne.

6. Od wtorku trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej. Módlmy się, by nie było zamkniętych drzwi, by wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

7. Koło Żywego Różańca organizuje dwudniową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla w dniach 27-28 maja, koszt 210 zł z pełnym wyżywieniem i noclegiem, są jeszcze wolne miejsca, zapisy u p. Marii.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” poleca m. in. artykuły o dzisiejszej uroczystości Miłosierdzia Bożego, natomiast do „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem „Zmartwychwstały”. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku parafialnym jest też do nabycia książka o objawieniach fatimskich.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież