1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro 8 maja będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława biskupa. Przyjmujemy jeszcze intencje na Mszę św. zbiorową ku czci św. Stanisława o godz. 18.00.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę 14 maja będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. - godz. 11.00 i 12.30 dzieci klas III ze Szk. Podst. nr 38. Dzień wcześniej, w sobotę dzieci te wraz z rodzicami przystąpią do sakramentu pokuty. Również w sobotę 13 maja o godz. 16.00 do I Komunii św. przystąpią dzieci z Ośrodka Szkolno-Rehabilitacyjnego.

5. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Floriański Wieczór Uwielbienia w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo w następny czwartek 18 maja.

7. W niedzielę 21 maja odbędzie się 5. bieg na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu organizowany przez Szk. Podst. nr 38, szczegóły na plakatach na tablicach ogłoszeń.

8. Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa wraz z ks. Proboszczem zaprasza wszystkich chętnych na jednodniową Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy dnia 10 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej. Módlmy się, by nie było zamkniętych drzwi, by wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

10. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w zorganizowaniu odpustu parafialnego oraz za prace przy porządkowaniu terenu wokół kościoła, a wszystkim parafianom i grupom parafialnym za czynny udział w uroczystościach odpustowych.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku parafialnym jest też do nabycia książka o objawieniach fatimskich.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież