1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Z tej racji przy wyjściu z kościoła do puszek zbierane są ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.

2. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. jutro będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponadto w tym tygodniu w czwartek 8 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Bogumiła, natomiast w przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. W piątek 9 czerwca w naszej parafii przeżywać będziemy DOBĘ EUCHARYSTYCZNĄ. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od Mszy św. porannej o godz. 7.00 i trwać będzie przez cały dzień i noc do Mszy św. o godz. 7.00 w sobotę. Podczas DOBY EUCHARYSTYCZNEJ będzie też Msza św. o północy z piątku na sobotę. Plan adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej. W ramach DOBY EUCHARYSTYCZNEJ odbędzie się Floriański Wieczór Uwielbienia do godz. 21.00.

4. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Wyjazd w sobotę 10 czerwca o godz. 5.00.

5. W przyszłą niedzielę 11 czerwca na Placu Papieskim obchodzone będą uroczystości z okazji 25-lecia diecezji sosnowieckiej i 115-lecia Sosnowca. Obchody rozpocznie Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy z naszej parafii o godz. 16.45 z udziałem ks. Bpa Ordynariusza, a o godz. 17.00 wyruszy następny marsz z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej z naszej diecezji. O godz. 18.00 Mszy św. odprawianej na Placu Papieskim przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, a o godz. 20.00 rozpocznie się koncert "Santo Subito" Piotra Rubika. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

7. 15 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Już dziś przypominamy poszczególnym grupom o przygotowaniu ołtarzy.

8. Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej. Módlmy się, by nie było zamkniętych drzwi, by wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Oprócz tygodników „Niedziela”, „Gość niedzielny” i „Źródło” dostępne są miesięczniki „Różaniec”, „Nasza Arka”, „Któż jak Bóg” oraz dla dzieci „Mały gość niedzielny” i „Promyczek”. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku parafialnym jest też do nabycia książka o objawieniach fatimskich.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież