1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu i jednocześnie Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.00 będą „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Łucji, a w czwartek św. Jana od Krzyża.

4. Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka kwestuje na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych.

6. Zebranie członków Akcji Katolickiej będzie w piątek 15.XII. po Mszy św. wieczornej.

7. Od soboty po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

8. Przypominamy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę 17.XII., poprowadzi je ks. Józef Ośródka.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 oaza będzie prowadziła kiermasz materiałów świątecznych, pieniądze będą przekazane na Dom Dziecka.

10. Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej. Módlmy się, by nie było zamkniętych drzwi, by wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku dostępne są kartki świąteczne, kalendarze i świece CARITAS.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Stanisław Murawski lat 66 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msza św. od kolegów z pracy oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 26.
- śp. Władysław Świerczyński lat 73 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 9.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież