1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”.

2. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, prowadzi je ks. Józef Ośródka. Msza św. w poniedziałek i we wtorek będzie odprawiana o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci) i o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji będzie jutro: rano od godz. 7.00 i popołudniu od godz. 16.30. Na zakończenie rekolekcji poświęcone będą nowe witraże zamontowane w kościele.

3. Dzisiaj po Mszach o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 oaza będzie prowadziła kiermasz materiałów świątecznych, pieniądze będą przekazane na Dom Dziecka.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie do Dzieciątka Jezus codziennie kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

5. Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia będą w czwartek 21 grudnia po Mszy św. porannej. Prosimy o zgłaszanie takich osób w kancelarii lub w zakrystii.

6. W czwartek i piątek oprawiane będą choinki od godz. 8.00, prosimy panów o pomoc.

7. Strojenie kościoła, ubieranie choinek będzie w sobotę od godz. 9.00, prosimy o pomoc młodzież, kandydatów do bierzmowania i oazę.

8. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30.

9. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24.XII. na poniedziałek 25.XII. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

10. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt (św. Szczepana), tradycyjnie będą odprawione tak jak w każdą niedzielę czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

11. Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej. Módlmy się, by nie było zamkniętych drzwi, by wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku dostępne są kartki świąteczne, kalendarze i świece CARITAS.

13. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Kazimierz Rutkowski lat 69 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od rodziny.
                  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież