1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych
- o godz. 18.30 dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będzie w niedziele o godz. 17.30.

3. Jutro imieniny obchodzi ks. Mirosław Wilk, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.30.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 4 marca po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Przypominamy, że rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej gimnazjum i liceum będą w naszej parafii od 7 marca, natomiast rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji dobrze odprawionych rekolekcji.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” przypomina o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, natomiast ”Gość niedzielny” poleca kolejne rozważania wielkopostne z Ojcem Pio. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Mirosława Żołnacz lat 54 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 4 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny oraz 11 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 9.
            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież