1. Dzisiaj w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które głosi ks. Michał Knapik. Plan rekolekcji podany jest na tablicy ogłoszeń. Spowiedź św. będzie w środę rano od godz. 7.00 i popołudniu od godz. 17.00. Ponadto od dzisiaj zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. W tym tygodniu odbędzie się tylko jedna Droga Krzyżowa ulicami naszych osiedli. Nabożeństwo to rozpocznie się w piątek 23 marca o godz. 16.30 przy kościele. Wszystkich parafian zapraszamy. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w niedzielę o godz. 17.30.

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie chorym udziału w tej Mszy św.

4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Uroczysta Msza Święta z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00, można jeszcze składać intencje.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami wokół kościoła będzie podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. Odwiedziny chorych przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego będą w środę Wielkiego Tygodnia 28 marca. Prosimy o zgłaszanie takich osób.

7. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka przeprowadza kwestę na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii.

8. Zachęcamy parafian do udziału w głosowaniu w Plebiscycie na Bohatera Katechezy Diecezji Sosnowieckiej. Wśród osób startujących jest nasza katechetka Agnieszka Furtacz. Po Mszach św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 dzieci będą rozdawały karteczki o sposobie głosowania, karteczki są też dostępne w kiosku parafialnym.

9. Emerytów i rencistów, którzy chcieliby przekazać 1% swojego podatku na rzecz naszego sosnowieckiego Hospicjum zapraszamy w sobotę 24 marca w godz. od 9 do 11 na salki katechetyczne. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” poleca m. in. artykuły o Polakach ratujących życie, natomiast ”Gość niedzielny” poleca kolejne rozważania wielkopostne z Ojcem Pio. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież