1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św., do której przygotowujemy się poprzez udział w Nowennie do Ducha Świętego odprawianej podczas nabożeństwa majowego.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III Szk. Podst. nr 40 przystąpiły do I Komunii św., przez cały tydzień będą uczęszczać na tzw. „biały tydzień” o godz. 18.00. Za złożoną ofiarę w wysokości 3.500 zł - Bóg zapłać, przeznaczona będzie na witraż.

3. W przyszłą niedzielę 20 maja o godz. 11.00 i 12.30 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci klas III ze Szk. Podst. nr 38. Dzień wcześniej, w sobotę dzieci te wraz z rodzicami przystąpią do sakramentu pokuty. Również w sobotę 19 maja do I Komunii św. przystąpią dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

4. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Macieja, a w środę święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Grzegorza Kossa z racji zbliżających się jego imienin.

5. Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka zbiera fundusze na zorganizowanie festynu rodzinnego. Festyn odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja od godz. 10.00 do 14.00, wszystkich zapraszamy. Bardzo serdecznie prosimy chętnych parafian o upieczenie i ofiarowanie ciasta na ten festyn.

6. Bardzo dziękujemy paniom i panom za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej po blokach na prace w naszej parafii. Dzięki waszym ofiarom możemy dalej kontynuować prace. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i trud.

7. Przypominamy, że parafia organizuje w październiku Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej, zapisy w kancelarii.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku parafialnym do nabycia jest Śpiewnik patriotyczny i książeczka o objawieniach w Lourdes.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Waldemar Mitka lat 60 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 5 Mszy św. od rodziny i 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 38.
            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież