1. Dzisiaj przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. ku św. Jana Chrzciciela z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00

2. Przed nami ostatni tydzień czerwca, zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie N.M.P. Nieust. Pomocy, w czwartek św. Ireneusza z Lyonu, a w piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. ku czci świętych Apostołów z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00, można jeszcze składać intencje na tę Mszę św. Z racji uroczystości nie ma postu. W tym dniu w kościołach jest zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Od 1 lipca w przez całe wakacje w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.:
o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu od godz. 16.00.

5. Dzisiaj przed kościołem w naszej parafii organizowana jest zbiórka dla 7-letniego Martina. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wolontariuszami jest rodzina chłopca, która zbiera środki na rehabilitacje i sprzęt medyczny dla chłopca.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno” o zwiększonej objętości, w której znajdują się rozważania do Ewangelii i intencje mszalne na dwa miesiące. Cena minimalna tego numeru wynosi 5 zł.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W naszej diecezji w dzisiejszą niedzielę odmawia się modlitwy o urodzaje (powstańmy): Panie, wysłuchaj naszego pokornego wołania i udziel nam pogody; chociaż słusznie cierpimy za nasze grzechy, okaż nam swoje miłosierdzie i daj nam doznać Twojej dobroci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież