1. Dzisiaj przypada 17. Niedziela Zwykła. We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli założyciela zakonu jezuitów, w środę św. Alfonsa Maria Liguori założyciela zgromadzenia redemptorystów, w czwartek wspomnienie M. Bożej Anielskiej, a w sobotę św. Jana Maria Vianney.

2. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem zyskania go jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Również w czwartek 2 sierpnia w Parafii M.B. Anielskiej w Dąbrowie Górniczej będzie Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt, wyjście z naszej parafii o godz. 9.00, zapraszamy do udziału.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami po Mszy św. wieczornej.

4. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Zagłębiowską na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 23 sierpnia z Parafii na Syberce w Będzinie, zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

5. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Zygmunt Banach lat 84 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 8 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Monika Lekston lat 38 z Będzina. W jej intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu oraz 3 Msze św. od rodziny.
- śp. Witold Kasperczyk z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 9 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 7 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 40.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież