1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża, a w sobotę 8 września święto Narodzenia N.M.P. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Proboszcz Stefan Wyporski, Msza św. w jego intencji odprawiona będzie o godz. 11.00. Jutro imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Kaszak.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona jutro 3 września o godz. 8.00, zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa. Spowiedź św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Poświęcenie tornistrów będzie w przyszłą niedzielę 9 września o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.

4. 8 września w sobotę organizowana jest pielgrzymka do Legnicy, są jeszcze wolne miejsca, koszt 65 zł, zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W środę 5 września zapraszamy na pielgrzymkę chorych do kościoła św. Stanisława BM w Czeladzi, o godz. 10.00 będzie konferencja, a o godz. 10.30 ks. Bp Ordynariusz przewodniczyć będzie Mszy św.

6. 15 września zapraszamy na kolejną pielgrzymkę diecezjalną do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 9.00 ks. Bp Ordynariusz przewodniczyć będzie Mszy św., a po Mszy św. udamy się na Dróżki Pana Jezusa i M. Bożej. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” poleca m.in. artykuł o Bractwie Muzułmańskim, „Gość niedzielny” poleca m. in. relację ze Światowego Spotkania Rodzin. Zachęcamy do zakupu pierwszego po wakacjach numeru naszej parafialnej gazetki "Ziarno". Cena tygodnika pozostaje na poziomie 1,50 zł.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Krystyna Kobierska lat 83 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od znajomych oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 40.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….


Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież