1. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej.

2. Przyszłą Niedzielą serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na rozpoczynające się Triduum przed Uroczystością św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży:
• w niedzielę Msza św. o godzinie 11.00
• w poniedziałek i wtorek (17 i 18 IX) Msza św. dla dzieci o godz. 16.30 dla młodzieży o godz. 18.00.

3. W sobotę 15 września zapraszamy na kolejną pielgrzymkę diecezjalną do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 5.00. O godz. 9.00 ks. Bp. Ordynariusz przewodniczyć będzie Mszy św., a po Mszy św. udamy się na Dróżki Pana Jezusa i M. Bożej. Zapisy w kancelarii parafialnej.

4. Przygotowanie do Bierzmowania:
• dla uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej spotkania odbywają się raz w miesiącu w 2 niedzielę miesiąca po Mszy św. o 9.00 (najbliższe spotkanie odbędzie się 12 X.)
• decyzją Konferencji Episkopatu Polski w tym roku do sakramentu Bierzmowania przystępują uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, spotkania przygotowujące ich do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 19.00 (najbliższe spotkanie jutro o godz. 19.00).

5. Serdecznie zapraszamy na spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych:
• dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00
• natomiast rodziców młodzieży przygotowującej się w tym roku do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszany na spotkanie także przyszłą niedzielę po mszy o godz. 9.00.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek po mszy wieczornej.

8. W piątek 14.09 po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

9. Serdecznie zapraszamy floriański wieczór uwielbienia, który w tym miesiącu będzie wyjątkowo w 3 piątek miesiąca (21 IX).

10. Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom i Panom, którzy dbają o parafialny ogród, czystość w kościele oraz układają kwiaty w naszej świątyni.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały ten tydzień Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Zbigniew Korzeń w jego intencji będzie odprawionych 6 mszy od uczestników pogrzebu oraz 18 Mszy od rodziny
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież