1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.15.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz.16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź zaś od godz. 17.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Zarządu Różańca św.

8. Częściowo została zakończona praca przy parkingach na ul. Bora Komorowskiego. Ta inicjatywa powstała dzięki Panu Krzysztofowi Haładusowi i poparł ją prezydent. Mamy nadzieję na dalsze prace związane z parkingiem.

9. Polecamy prasę katolicką i naszą parafialną gazetkę Ziarno

10. W tym tygodniu patronują nam:
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały rozpoczynający się tydzień Szczęść Boże

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Włodzimierz Szkudlarek l. 72. W jego intencji będzie odprawionych 14 Mszy św. od rodziny i znajomych, 9 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 5 oraz 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież