1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.17.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Dzisiaj zaś do puszek zbierane są ofiary na dzieła Caritas.

4. W niedzielę 14 X z racji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Ojczyznę niepodległości na Mszy św. o godz. 9.00 zagra Sosnowiecka Orkiestra, a po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych serdecznie zapraszamy. Także na tej Mszy św. odbędzie się przyrzeczenie członków Wspólnoty Bractwa Św. Michała Archanioła.

5. 13 X odbywa się ogólnopolska pielgrzymka Margaretek do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Polecamy prasę katolicką Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Źródło są już kalendarze na przyszły rok. Polecamy także naszą parafialną gazetkę.

7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj za zgodą parafii przeprowadzana jest zbiórka na leczenie chorego dziecka

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały rozpoczynający się tydzień Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież