1. Dzisiaj, już po raz 18., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła do skarbonek zbierane są ofiary, aby wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Teresy od Jezusa, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto św. Łukasza, a w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.

4. We wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Na Placu Papieskim o godz. 19.00 będzie odmawiany różaniec z rozważaniami, a już od 18.30 będzie można włączyć się w śpiew w wykonaniu dzieci. Zapraszamy wszystkich do udziału.

5. Zebranie członków Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem ich dzieci będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych.

10. Dziękujemy panom Władysławowi i Janowi za odnowienie części ławek w kościele, trwają też prace przy naprawie dachu budynku katechetycznego.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”, ponadto w kiosku dostępne są katolickie kalendarze na 2019 rok.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Alina Majcherczyk lat 87 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu i 1 Msza św. od rodziny.
- śp. Anna Swędział lat 90 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu i 7 Mszy św. od rodziny.
- Za śp. Alfreda Dziubałę będzie odprawionych 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 5 oraz 2 Msze św. od kolegów z pracy.
                                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież