1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Dzisiejszą ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne. W związku z dzisiejszym liczeniem wiernych w kościele, prosimy o spokojne opuszczanie świątyni.

2. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.

3. Msza św. w intencji ks. Tadeusza Kamińskiego proboszcza-emeryta z racji jego imienin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę 28 października o godz. 12.30.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym odprawianym codziennie o godz. 17.15.

5. Przyjmujemy już na wypominki roczne, półroczne i oktawalne, by wspólnie modlić się za dusze polecane.

6. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.

7. W tym tygodniu we wtorek i środę (23 i 24 października) rozpoczniemy jesienną zbiórkę w blokach, która przeznaczona będzie na trwający remont dachu na budynku kancelaryjno-katechetycznym. Już koszty naprawy wyniosły ponad 10.000 zł. Bardzo prosimy o odbiór zeszytów do zbiórki dzisiaj i w poniedziałek.

8. W dalszym ciągu odnawiamy ławki w kościele, dziękujemy panom za pracę.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Niedziela” dołączona jest płyta z filmem „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej”. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Krystyna Kaczmarek lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 14 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 7 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 11.
                Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież