1. Trwa jeszcze oktawa modlitw za zmarłych. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu. Do 8 listopada włącznie o godz. 16.45 jest odprawiany różaniec z wypominkami oktawalnymi, a po różańcu Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na zakończenie wypominek będziemy także się modlić za poległych w obronie Ojczyzny.

2. Dzisiaj wyjątkowo z racji listu pasterskiego, adoracja Najśw. Sakramentu będzie po Mszy św. o godz. 12.30 do godz. 16.00.

3. W niedzielę 11 listopada, przypadnie 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. O godz. 10.30 zapraszamy na montaż słowno-muzyczny z racji Święta Niepodległości.

4. Również w niedzielę 11 listopada imieniny obchodzi ks. Marcin Słodczyk, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 12.30.

5. Floriański Wieczór Uwielbienia będzie w sobotę 10 listopada po Mszy św. wieczornej, uświetni go olkuski Zespół „Te Deum”, będziemy uwielbiać Boga za dar 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

6. Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania za pomoc w wykonaniu dekoracji na uroczystość Wszystkich Świętych.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież