1. Dzisiaj 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Módlmy się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. O godz. 10.30 zapraszamy na montaż słowno-muzyczny z racji Święta Niepodległości. Również dzisiaj imieniny obchodzi ks. Marcin Słodczyk, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 12.30. A do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Fundusz KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE.

2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jozafata, we wtorek wspomnienie Pierwszych Polskich Męczenników, w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

3. Dzisiaj o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie roznosić opłatki codziennie od godz. 16.00. Zacznie od środy, tradycyjnie od bloków czteropiętrowych na osiedlu Kisielewskiego. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

4. Od wczoraj do 19 listopada można głosować w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród propozycji jest kilka projektów dotyczących naszych osiedli. Zachęcamy do udziału w tym głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej www.obywatelski.sosnowiec.pl

5. Dziękujemy panom: Janowi, Tadeuszowi i Władysławowi oraz pani Joannie za odnowienie kolejnych ławek w kościele.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież