1. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. W tym tygodniu w piątek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Ponadto w tym tygodniu I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami po wieczornej Mszy świętej. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 2 grudnia po Mszy św. o godz. 7.00. Również w niedzielę 2 grudnia o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Krystiana Kucharczyka z racji zbliżających się jego imienin.

3. Dzisiaj Akcja Katolicka przed kościołem przeprowadza kwestę na zorganizowanie „Spotkania ze św. Mikołajem”, które odbędzie się w czwartek 6 grudnia w Szkole Podst. nr 40. Także dzisiaj w salce katechetycznej rozdawane są bilety na Mikołaja dla dzieci w wieku przedszkolnym i do III klasy szkoły podstawowej włącznie.

4. W przyszłą niedzielę chcemy przyjść z pomocą Kasi chorej na rzadką chorobę. Aby mogła samodzielnie się poruszać, potrzebne jest leczenie za granicą. Dlatego rodzice będą sprzedawali robione przez siebie produkty.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączony jest kalendarz na nowy rok. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku dostępne są już kartki świąteczne i kalendarze.

6. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Andrzej Dratwiński lat 59 z osiedla BMC, pochowany w Ujejscu. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. od rodziny oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloków: BMC 2-12 i BMC 12A-20A.
- śp. Łukasz Sosnowski lat 37. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu i 6 Mszy św. od rodziny.
- śp. Barbara Raczyńska-Szarawarska lat 66 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu i 2 Msze św. od sąsiadów z klatki Kisielewskiego 14.
- śp. Krystyna Małek lat 65 z osiedla BMC, pochowana w Baranowie. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 26.
             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież