1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania.

2. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.00 będą „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

3. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, w piątek św. Ambrożego a w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie w piątek od godz. 17.00, spotkanie członków Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa w czwartek po wieczornej Mszy św. We wtorek imienny obchodzi ks. Krystian Kucharczyk, Msza św. w jego intencji została odprawiona dzisiaj o godz. 7.00.

4. Wszystkie dzieci, które odebrały bilety, zapraszamy na "Spotkanie ze św. Mikołajem", które odbędzie się w czwartek 6 grudnia w Szk. Podst. nr 40.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Za tydzień w piątek 14 grudnia zapraszamy na kolejny Floriański Wieczór Uwielbienia, na którym będziemy śpiewać Akatyst ku czci Matki Bożej.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem Akcja Katolicka będzie kwestować na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 16.XII.

9. Dzisiaj przed kościołem poprzez sprzedaż robionych przez siebie produktów rodzice chorej Kasi zbierają środki na jej leczenie.

10. Zamówione zostało okno na tylną ścianę kościoła, koszt z montażem wynosi ponad 20.000 zł. Trwają też prace w pomieszczeniu dolnego kościoła. Mężczyzn prosimy o pomoc przy przenoszeniu płyt gipsowo-kartonowych w poniedziałek między godz. 9.00 a 11.00.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do miesięcznika „Mały gość niedzielny” dołączony jest lampion do samodzielnego złożenia. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku dostępne są już kartki świąteczne i kalendarze.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Anna Król lat 69 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawione Msza św. od uczestników pogrzebu i 2 Msze św. od rodziny.
- śp. Maria Adamczyk lat 70 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 21 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 9 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 26.
- śp. Jan Wąsik lat 76 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu i 4 Msze św. od rodziny i znajomych.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież