1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, prowadzi je ks. Paweł Krawczyk. Msza św. w poniedziałek i we wtorek będzie odprawiana o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci) i o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji będzie we wtorek: rano od godz. 7.00 i popołudniu od godz. 16.00.

3. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.00 są „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”.

4. Od poniedziałku zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie do Dzieciątka Jezus codziennie kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

5. Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia będą w piątek 21 grudnia po Mszy św. porannej. Prosimy o zgłaszanie takich osób w kancelarii lub w zakrystii.

6. Zebranie Akcji Katolickiej będzie w środę 19 grudnia po Mszy św. wieczornej.

7. Prosimy o pomoc mężczyzn przy oprawianiu choinek w środę od godz. 8.00.

8. Strojenie kościoła, ubieranie choinek będzie w sobotę od godz. 9.00, prosimy o pomoc młodzież, kandydatów do bierzmowania i oazę.

9. Dzisiaj po Mszy Świętej Oaza młodzieżowa z naszej parafii przy drzwiach głównych kościoła sprzedaje pierniczki świąteczne z własnego wypieku, z których dochód zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Sióstr Karmelitanek w Czeladzi. Serdecznie dziękujemy za hojność i życzymy smacznego!

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączona jest płyta z kolędami. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku dostępne są kartki świąteczne, kalendarze i świece CARITAS.

11. Po Mszy św. zapraszamy parafian na kawę i herbatę do nowo wyremontowanej salki w budynku katechetycznym.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Krystyna Pawłowska lat 63 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu oraz Msza św. od rodziny.
                 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież