1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w czwartek św. Jana Bosko, a w sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszki w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 3 lutego po Mszy św. o godz. 7.00.

4. W naszej Parafii dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe przyjmowanie księży w swoim rodzinnym domu. Plan kolędy na jutro jest następujący:
       1. Bohaterów Monte Cassino 50 (1-65) od godz. 9.00 i od godz. 15.30
       2. Bohaterów Monte Cassino 50 (66-131) od godz. 9.00 i od godz. 15.30
       3. uzupełnienia tylko od godz. 15.30
Program Wizyty Duszpasterskiej wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, także podany jest na stronie parafialnej i w parafialnej gazetce „Ziarno”.

5. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

6. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymke do Fatimy i Santiago de Compostela, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączona jest płyta z filmem: „Bóg nie umarł 2”. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Janina Sadowska lat 93 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 8 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Maria Osman lat 68 z osiedla Kisielewskiego, pochowana w Rudzie Śląskiej. W jej intencji będzie odprawiona 1 Msza św. od znajomych oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego11.
- śp. Ryszarda Brzezińska lat 80 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawiona 1 Msza św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Szymon Zawierucha lat 85 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od rodziny.
                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież