1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Dziękujemy alumnowi Konradowi Jastrzębskiemu oraz diakonowi Patrykowi Kucharskiemu za pomoc w przeprowadzeniu NIEDZIELI POWOŁANIOWEJ.

2. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie N.M.P z Lourdes i jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego, a w czwartek wspomnienie św. Cyryla i św. Metodego, patronów Europy. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

3. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek 15 lutego po Mszy św. wieczornej.

4. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizacja kościelna Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. W naszej parafii taka okazja będzie miała miejsce 21 lutego od rana do godz. 12.00. Jeśli ktoś chce w następnym tygodniu może taki sprzęt przynieść na plac za kościołem, zachęcamy. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą w tym roku na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

5. Bardzo dziękujemy paniom i panom za pomoc przy rozbieraniu choinek i sprzątaniu kościoła.

6. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Stefan Krzeszewski lat 77 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawiona 1 Mszy św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Stefan Polewski lat 78 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 3 Msze św. od rodziny oraz 9 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 26.
- śp. Teresa Tkaczewska lat 71 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od rodziny oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 32.
           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież